Меню
Соціальні мережі
21 травня 2025 р. 10:45
Ремонт скверу та роботи на схилах біля пляжу: АМКУ розслідує змову на тендерах в Одесі
This article also available in English360
Фото: Одеське життя
Антимонопольники запідозрили одеське ТОВ "Тенесі" та київське ТОВ "Аксолітстрой" у змові під час участі в тендерах, які проводила Одеська міська рада.
Про це повідомляється на сайті Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
За попередніми висновками, компанії могли узгоджувати свої дії під час двох закупівель — капремонту скверу імені Плохого та протиаварійних робіт на схилах біля 16-ї станції Великого Фонтану.
Такі дії, на думку комітету, могли вплинути на результати торгів і порушують антимонопольне законодавство. У зв’язку з цим АМКУ пропонує оштрафувати обидві компанії. Втім, остаточне рішення у справі має ухвалити адмінколегія 28 травня 2025 року.
За даними YouControl, ТОВ "Тенесі" веде свою діяльність з 2014 року. Фірма зареєстрована в селі Лиманка Одеської області. Її директор — Руслан Душкін, а основні власники — Сергій та Кирило Галітовські, які володіють 68% і 32% відповідно. Вони ж є кінцевими бенефіціарами.
Основна діяльність фірми — надання в оренду нерухомості. Водночас вона займається і будівництвом, і ремонтом, виробництвом меблів, монтажем інженерних мереж, електромонтажем, транспортом, ландшафтними роботами, продажем будматеріалів, меблів тощо.
У 2024 році дохід компанії склав понад 16,5 мільйонів гривень, а чистий прибуток — майже 118 тисяч гривень. Для порівняння, у 2023 році прибуток був лише 32,7 тисячі. На підприємстві працює 9 людей (у 2023 році — 27).
Товариство бере участь у державних закупівлях. Серед останніх замовників — структурні підрозділи Одеської міськради, військова частина та комунальні установи. Найбільші контракти — на мільйони гривень — пов’язані з будівельними чи інженерними роботами.
Київська компанія "Аксолітстрой" заснована у березні 2018 року і вона повністю належить її директорці — Ганні Яковенко, яка є єдиною власницею та кінцевою бенефіціаркою.
Компанія спеціалізується на інжинірингових, геологічних та геодезичних послугах, а також виконує будівельні, електромонтажні, сантехнічні, оздоблювальні роботи, займається орендою техніки, прибиранням, ландшафтними послугами тощо.
У 2020 році підприємство задекларувало понад 23 мільйони гривень доходу та незначний чистий прибуток — майже 27 тисяч. За останні роки структура власності та керівництво компанії неодноразово змінювались.
Товариство також активно бере участь у держзакупівлях — виграло щонайменше 19 тендерів. У 2024 році продало послуг на понад 8 мільйонів гривень, зокрема для Таїровської селищної ради та КП "Міськзелентрест".
Нещодавно АМКУ визнала дії Дальницької сільради порушенням конкурентного законодавства та зобов'язала її протягом двох місяців припинити порушення.