Меню
Соціальні мережі
17 квітня 2025 р. 09:52
Директора фірми підозрюють у змові з комунальниками Миколаєва: суд не заарештовував майно
This article also available in English1155
КОЛАЖ: ДЗВІН
Директора фірми, яка фігурує в справі про розтрату коштів з бюджету Миколаєва, підозрюють у змові з посадовцем місцевого комунального підприємства. Суд відмовився арештовувати його майно, бо конфіскація не передбачена статтею, за якою його звинувачують.
За ухвалою Жовтневого районного суду Миколаївської області 11 квітня 2025 року слідчий СУ ГУНП звернувся до суду з клопотанням про арешт майна директора товариства "НПК "СЄЕС". Його підозрюють у привласненні коштів місцевого бюджету на понад пів мільйона гривень у змові з посадовцем комунального підприємства міста.
Кримінальне провадження було відкрито ще 4 січня 2024 року. Йдеться про підозру у розтраті бюджетних коштів посадовцями комунального підприємства "Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва" разом із представниками приватної компанії. Слідство вважає, що з квітня 2024 року по лютий 2025 року директор товариства "НПК "СЄЕС" діяв у змові з начальником відділу розвитку та матеріально-технічного забезпечення КП "ГДМБ", і вони разом незаконно заволоділи коштами міського бюджету.
Згідно з матеріалами справи, реалізація схеми здійснювалася через фірму шляхом подання до Prozorro неправдивих документів, що стали підставою для перерахування коштів. Саме це підприємство перемогло в закупівлі обладнання для освітлення — відповідний тендер датований вереснем 2024 року. Загальна сума збитків оцінена у 595 тисяч гривень.
Директору компанії повідомили про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою, у великих розмірах в умовах воєнного стану.
Слідство звернулося до суду із проханням заарештувати належне підозрюваному майно, аби не допустити його відчуження та забезпечити відшкодування завданих збитків. При цьому слідчий просив не повідомляти підозрюваного про розгляд клопотання.
Втім суд у клопотанні відмовив за підставою, що арешт не відповідає меті, заявленій слідством. Навіть у разі засудження підозрюваного конфіскація не може бути застосована — це суперечить положенням статті 59 КК України. Суд дійшов висновку, що арешт майна не є виправданим і не може бути накладений у цьому випадку.
Також на Миколаївщині директор комунального підприємства визнав провину в розкраданні бюджетних коштів. Його засудили до 1,5 року випробувального терміну та заборонили обіймати посади в органах влади. За версією слідства, у січні 2022 року він отримав копії документів іншої особи та використав їх для укладення фіктивних договорів з метою виведення грошей з підприємства.
А на початку квітня НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання понад 70 мільйонів доларів на миколаївському заводі "Зоря"-"Машпроект". За даними слідства, керівництво заводу створило схему привласнення коштів через фіктивні агентські договори.