Меню
Соціальні мережі
04 травня 2025 р. 13:12
Миколаївське КЕУ підозрюють у розкраданні коштів під час оборонних закупівель
This article also available in English788
КОЛАЖ: Agronews
У Миколаєві розслідують завищення цін на деревину, закуплену для потреб оборони. Слідчі отримали дозвіл на доступ до документів Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління для розслідування.
Про це свідчить ухвала Інгульського районного суду.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2022 по 2023 роки службові особи Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління (КЕУ) здійснювали закупівлю деревини для потреб оборони без проведення тендерних процедур та за завищеними цінами.
Закупівлю проводили за прямими договорами з низкою комерційних підприємств, серед яких товариство "Прима Терра", "Лайт Грін", "Темний промінь" та приватне підприємство "Сангрія Люкс". Загалом було закуплено близько 10 000 м³ деревини за ціною від 2940 до 3290 гривень за кубічний метр.
У рамках досудового розслідування встановили, що один із посадовців КЕУ, зловживаючи службовим становищем, уклав договір з ТОВ "Темний промінь" про закупівлю деревини за завищеною ціною.
Ціна деревини, зазначена в договорі, перевищувала ринкові ціни на аналогічний товар на 25 відсотків. У результаті Миколаївське КЕУ перерахувало 6,9 мільйона гривень за поставлену деревину в обсязі 2100 кубічного метру.
З метою продовження розслідування та для з'ясування деталей фінансових операцій, слідчі звернулися до суду з клопотанням про доступ до документів КЕУ, що стосуються платіжних операцій, погодження фінансовими та юридичними службами проекту договору, а також наказів щодо службових обов’язків відповідальних осіб. Але Квартирно-експлуатаційного управління відмовилося надавати необхідні документи на запити слідчих.
Суд задовольнив клопотання слідчого та надав дозвіл на тимчасовий доступ до документів КЕУ з можливістю їх вилучення для подальшого аналізу.
У травні 2024 року суд наклав арешт на майно всіх чотирьох компаній, які фігурують у справі. А три з них раптово змінили назву, адресу, керівництво та засновників.
Окрім цих фігурантів розслідування ДБР, деревину для ЗСУ постачають і понад десяток фізичних осіб-підприємців, з якими також укладено прямі договори без проведення відкритих тендерів. Загалом КЕУ уклало 25 контрактів із компаніями та ФОПами на постачання деревини на суму понад 100 мільйонів гривень.
Якщо в перших чотирьох випадках розкрадання можуть сягати 10 мільйонів, то після перевірки всіх договорів масштаби можливих завищень можуть виявитися значно більшими.
Також ексначальнику продовольчої служби однієї з військових частин на Херсонщині інкримінують закупівлю хліба за завищеними цінами, внаслідок чого держава переплатила понад мільйон гривень.