Меню
Соціальні мережі

21 квітня 2025 р. 16:12

Справу про розтрату коштів на Південноукраїнській АЕС розслідували 11 років

This article also available in English

3555

ФОТО: Південноукраїнська АЕС

ФОТО: Південноукраїнська АЕС

Суд дозволив слідчим вилучити документи у фірмі, яку підозрюють у заволодінні державними коштами, виділених на проєкт для Південноукраїнської АЕС. Документи допоможуть розслідуванню щодо корупційних схем.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань.

Як випливає з ухвали Південноукраїнського міського суду від 16 квітня,  правоохоронці розслідують схему, за якою посадовці Публічного акціонерного товариства (ПАТ) могли незаконно привласнити значні суми.

Розслідування проходить у межах кримінального провадження за підозрою у фіктивному підприємництві, відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і розтраті бюджетних коштів за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 191 КК України. 

Йдеться про реконструкцію технічного водопостачання для Південноукраїнської АЕС.

За версією слідства, підприємство уклало контракт із відокремленим підрозділом держкомпанії на виконання проєкту реконструкції системи водопостачання для блоків 1–3 на Ташлицькому водосховищі.

Фінансування проєкту здійснюється з державного бюджету. Водночас для закупівлі матеріалів – зокрема гірської маси – ПАТ уклало угоди з низкою підприємств, які мають ознаки фіктивності. Слідчі встановили, що сировину ці компанії купували за 20 гривень за кубометр, але продавали замовнику вже по 420 гривень – у 20 разів дорожче.

Крім цього, правоохоронці дослідили сайт компанії, що об’єднує кілька гранітних кар’єрів на Миколаївщині, та встановили її адресу. Саме у цієї компанії планують вилучити документи. Зокрема — податкові накладні й супровідну бухгалтерію за 2014–2015 роки, які мають значення для подальших експертиз.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали справи, погодився з аргументами правоохоронців і дозволив вилучити оригінали документів без виклику представників фірми, оскільки існує ризик їх знищення або зміни. В ухвалі зазначено, що розслідування триває ще з 2016 року.

У лютому суд продовжив запобіжні заходи директору компанії, якого підозрюють у розкраданні коштів під час ремонту на Південноукраїнській АЕС. Мова йде про капремонт гідроізоляційного покриття бризкального басейну, на який з держбюджету виділили понад 17 мільйонів гривень.

Це не перший випадок, коли Південноукраїнська АЕС фігурує у справах про привласнення бюджетних коштів, розтрату та зловживання. У листопаді Вищий антикорупційний суд призначив слухання у справі про заволодіння 12,3 мільйона гривень, де фігурують керівники станції.

Анна Бальчінос

Поділитися