Меню
Соціальні мережі

24 травня 2025 р. 13:33

Угода від слідства допомогла адвокатці на Одещині уникнути тюрми

This article also available in English

521

Фото: Судова влада

Фото: Судова влада

Вищий антикорупційний суд України затвердив угоду укладену між прокурором та адвокаткою Тетяною Бережною, за якою остання визнала себе винною у наданні хабаря судді Олександру Боярському

За вироком суду, за цей хабар суддя мав встановити факт, що чоловік призовного віку постійно доглядає особу, яка потребує цього за станом здоров'я.

 Завдяки рішенню судді чоловік міг би отримати відтермінування від мобілізації. Адвокатка розповіла, що гроші передавала через довірену особу. Довірена особа зустрілася з суддею в одеському кафе "Маестро" після чого довірена особа пішла до авто судді й поклала у бардачок 400 доларів США. 

Судді присудили жінці покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі, які, втім замінили одним роком іспитового терміну. Жінка погодилася визнати провину, співпрацювати зі слідством у кримінальному провадженні щодо організованої групи в Білгород-Дністровському міськрайонному суді та перерахувати 500 тисяч гривень на потреби Збройних Сил України.

У квітні до суду також передали справу проти адвоката Сергія Гафійчука, якого звинувачують у тому, що він також намагався дати хабар судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Олександру Боярському.

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Олександр Боярський опинився в центрі корупційного скандалу у 2023 році — його підозрюють в отриманні хабаря за допомогу чоловіку в ухиленні від мобілізації.

12 січня Вища рада правосуддя надала згоду на утримання судді під вартою.

16 січня 2024 року Вищий антикорупційний суд заарештував суддю на два місяці з можливістю вийти під заставу у понад 1 мільйон гривень.

За даними слідства, у грудні 2023 року Боярський взяв 1,5 тисячі доларів за ухвалення рішення, яке б дозволило батькові офіційно оформити проживання дитини з ним. Такий документ дає можливість уникнути мобілізації й виїхати за кордон разом із дитиною.

Схема працювала так: чоловіки подавали до суду позови про встановлення місця проживання дітей, а суд приймав рішення на їхню користь — незалежно від обставин. Ці документи потім використовували для перетину кордону, часто навіть без дітей. За інформацією прокурорів, у 2022–2023 роках у цьому суді ухвалили понад тисячу подібних рішень. Були й випадки фальсифікації позовів, визначення проживання дітей на окупованих територіях, а також втручання в автоматизовану систему розподілу справ.

9 березня 2024 року ВРП відсторонила від здійснення правосуддя суддю Олександра Боярського у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Кирило Бойко

Поділитися