Меню
Соціальні мережі

17 квітня 2025 р. 10:22

Мільйони готівкою, бізнес і квартири: що задекларували мери міст Херсонщини

This article also available in English

1994

ФОТО: Центр публічних розслідувань

ФОТО: Центр публічних розслідувань

Центр публічних розслідувань проаналізував декларації очільників райцентрів та великих міст Херсонщини за 2024 рік. У фокусі — доходи, заощадження, майно та бізнес-активи мерів і керівників міських військових адміністрацій (МВА). До рейтингу потрапили Берислав, Генічеськ, Херсон, Скадовськ, Каховка та Нова Каховка — міста з населенням понад 40 тисяч.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань

Через війну в області часто одночасно діють і міські ради, і МВА. Іноді їх очолює одна людина, як-от у Бериславі (Олександр Алчієв) чи Каховці (Віталій Немерець), іноді — різні, як у Скадовську, Новій Каховці, Генічеську та Херсоні.

У відкритому доступі вдалось проаналізувати декларації більшості керівників, окрім Немерця та Брусенського — їхні документи засекречені "в інтересах національної безпеки".

Лідером за особистими доходами став Євген Родіонов, очільник Генічеської МВА — 1,2 мільйона гривень (включаючи зарплату, допомогу від держави та благодійність). За ним — Роман Мрочко з Херсонської МВА (1,1 мільйона гривень) і мер Берислава Олександр Алчієв (також понад мільйон). Найменше заробив керівник Скадовської МВА Сергій Кухта — лише 267 тисяч гривень зарплати.

Цікаво, що додаткові доходи, окрім зарплати, були не у всіх. Наприклад, мер Скадовська Олександр Яковлєв отримав майже 180 тисяч гривень гонорару від благодійної організації.

Рекордну суму задекларувала родина Мрочків — 3,5 мільйона гривень. Але це менше, ніж у 2023-му, коли лише дружина Романа Мрочка заробила майже 5 мільйонів.

У Алчієвих — 1,8 мільйона, у родини Коваленків — 626 тисяч, у Яковлєвих — 614 тисяч гривень. Родина Кухт — на останньому місці з 296 тисяч гривень доходу, з яких 24 тисяч заробила дружина як ФОП.

Беззаперечний лідер за заощадженнями — Роман Мрочко: 15,2 мільйона гривень, з них понад 10,5 мільйона — у дружини. Для порівняння, у Яковлєва — 600 тисяч, в Алчієва — 546 тисяч, у Коваленка — трохи понад 300 тисяч гривень.

Родіонов накопичив понад 260 тисяч гривень. А от Сергій Кухта знову задекларував нуль гривень.

Найбільший дім — у Яковлєва: майже 500 "квадратів" у Скадовську. Родіонов має половину будинку у Чорнобаївці. А от Алчієв, Коваленко та Мрочко живуть у житлі, що належить родичам або орендують його.

Найбільше землі має Сергій Кухта — 7 гектарів у Каховському районі. У дружини Мрочка — 6 гектарів біля Одеси. У Яковлєва — 2,3 гектара, в Алчієва — 1,3 гектара.

Декларації-2024 показали, що фінансові можливості керівників херсонських громад дуже різняться. Одні мають мільйони заощаджень і гектари землі, інші — орендують житло та живуть лише на зарплату. Але навіть у таких умовах комусь вдається зростати фінансово, а комусь — навпаки, втрачати дохід.

Також Центр публічних розслідувань також з’ясував, хто з посадовців Херсонської МВА отримав найбільші надбавки до зарплати — йдеться про десятки, а подекуди й сотні тисяч гривень з бюджету.

Анна Бальчінос

Поділитися