Меню
Соціальні мережі
24 квітня 2025 р. 21:32
Нардепи-мільйонери: хто з одеських обранців заробив найбільше за рік
This article also available in English7991
Фото: Колаж Інтента
Центр публічних розслідувань проаналізував щорічні декларації народних депутатів України, обраних від Одеської області.
Як йдеться у матеріалі, дослідження охопило рік 2024 та порівнює отримані дані з деклараціями за 2022 і 2023 роки. Аналітики ЦПР визначили, хто з нардепів заробив найбільше, кому допомагають родичі.
Лідером за обсягом власного доходу став Микола Скорик – народний депутат від забороненої партії ОПЗЖ. У 2024 році він задекларував 3,2 мільйона гривень, основними джерелами яких стали депутатська зарплата, пенсія, компенсації та подарунок у 1,3 мільйона гривень від матері. У 2022 році Скорик також був першим у рейтингу з 2,8 мільйонами, але у 2023 році його показник знизився до 1,5 мільйона гривень.
Друге місце посів Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності", який задекларував 3 мільйони гривень. Понад 2 мільйони з них він отримав як винагороду за використання аудіовізуального твору, ще 152 тисячі гривень подарувала мати. У попередні роки депутат не входив до топ-5 за доходами.
Третю позицію розділили двоє депутатів від "Слуги народу" — Олександр Ткаченко та Олег Колєв, які задекларували по 1,7 мільйона гривень кожен. Обидва стабільно фігурують у п’ятірці найзаможніших нардепів від Одещини вже кілька років поспіль.
П’ятірку замикає Антон Кіссе з партії "Наш край", чий дохід склав 1,6 мільйона гривень, отримані з депутатської зарплати, пенсії та орендної плати.
Центр також проаналізував родинні доходи. Тут перше місце посіла сім’я Олексія Гончаренка із сукупним доходом понад 9,5 мільйона гривень, з яких 6,5 мільйона — прибуток дружини від бізнесу. На другому місці родина самовисуванця Анатолія Урбанського з 6,6 мільйона гривень, більшість із яких також заробила дружина.
Третю сходинку у родинному заліку посіла сім’я "слуги народу" Івана Шинкаренка з доходом у 3,7 мільйона гривень. За ними йде сім’я Миколи Скорика — 3,6 мільйона гривень, а п’яте місце — у родини Степана Чернявського (2,7 мільйона).
Водночас, у цьогорічному рейтингу ЦПР не опинилися колишні фаворити минулих років. Зокрема, Олександр Горенюк задекларував лише власний дохід у розмірі 698 тисяч гривень, а його дружина у 2024 році вже не вказана. Також поза рейтингом опинилася родина Тетяни Плачкової — колишня депутатка достроково склала мандат у 2023 році.
Варто зазначити, що Центр публічних розслідувань дослідив декларації 13 народних депутатів з 16-ти, обраних від Одещини на виборах 2019 року. Троє з них втратили мандати достроково: Андрій Костін став Генпрокурором, Ігор Васильковський втратив громадянство, а Тетяна Плачкова добровільно склала повноваження.