Меню
Соціальні мережі

17 березня 2025 р. 21:55

Адвокати у справі одеського "короля контрабанди" та митників не змогли змінити суддів

This article also available in English

722

Фото: скриншот засідання суду

Фото: скриншот засідання суду

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду відмовилася розглядати клопотання кількох адвокатів про відвід суддів у справі про організацію схеми з контрабанди товарів через український кордон зокрема на Одеській митниці.

Судді спирались на те, що аналогічні клопотання у підготовчому засіданні вже розглядались раніше й були відхилені.

Частину клопотань заявили нові захисники обвинувачених, й тому суд має розглядати їхні подання раз вони раніше їх не подавали. Утім головуючий колегії наголосив, що вважає подібні дії захисників спробою затягнути розгляд справи.

"Законодавець не передбачив розгляду одних й тих же питань про відвід суддів по кілька разів. Таким чином саме запобігають таким ситуаціям, бо так можна затягувати засідання, приводячи нових захисників, які подають одні й ті ж клопотання й так поки захисники, вибачте, не закінчаться. Суд вважає такі дії захисників спробою затягувати засідання й тому залишає клопотання без розгляду", - пояснив головуючий.

Адвокати своєю чергою аргументували свої клопотання тим, що суд не надав їм можливості ознайомитися із доказами у справі, а судді наполягали, що у підготовчому засіданні такої можливості для сторін не передбачено. 

За версією сторони обвинувачення, Вадим Альперін у середині 2016 року створив злочинну організацію, з розподілом на структурні частини в Одесі та Києві. До групи були долучилися: ексдиректорка департаменту ДФС Аліна Скомарова, заступник начальника київської митниці Сергій Тупальський, колеги Альперіна Олег Себов та Євгеній Іскольд, а також представник приватних компаній на митниці Сергій Шкуратов. 

Учасникам організації Альперін визначив такі завдання: ввезення на територію України текстильних виробів і товарів легкої промисловості; придбання або створення потенційних товариств-імпортерів, доставлення цих товарів до митного пункту, підкуп працівників митних органів, сплата занижених митних платежів для випуску цих товарів в обіг, подання митних декларацій із заниженою митною вартістю, отримання судових рішень про коригування такої заниженої митної вартості. 

Кирило Бойко

Поділитися