Меню
Соціальні мережі
08 травня 2025 р. 18:42
Миколаївські митники викрили схеми з підробленими документами на гуманітарну допомогу
This article also available in English398
ФОТО: Миколаївська митниця
За чотири місяці 2025 року миколаївські митники зафіксували спроби незаконного ввезення товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Основною схемою порушників було використання підроблених документів і неправдивих даних про кінцевих отримувачів.
Про це повідомила пресслужба Миколаївської митниці.
У січні-квітні 2025 року митниця виявила 22 порушення митних правил на загальну суму 1,6 мільйона гривень. Середня вартість предметів правопорушень склала 72 тисячі гривень.
Найпоширенішими видами порушень стали спроби переміщення товарів із приховуванням від митного контролю — за цим фактом відкрито 9 справ. Ще 6 справ стосуються неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру.
До суду за звітний період скерували 12 справ на загальну суму 1 мільйон гривень. Натомість самі суди розглянули 25 справ про порушення митних правил на значно більшу суму — 309,5 мільйона гривень. За результатами розгляду було ухвалено рішення про накладення штрафів на 200,4 мільйона і конфіскацію товарів на понад 225 мільйона гривень.
Митниця також самостійно розглянула 8 справ, шість із яких завершилися мировими угодами, укладеними у межах компромісної процедури.
У митниці зазначають, що основна тенденція правопорушень — це використання підроблених документів або документів із невірогідними відомостями щодо кінцевих отримувачів гуманітарної допомоги.
У вересні минулого року на Миколаївщині викрили схему, за якою гуманітарну допомогу для ЗСУ перетворили на джерело заробітку. Псевдоволонтери привозили автомобілі нібито для армії, але замість передачі військовим — розпоряджалися ними на власний розсуд.
За даними слідства, 35-річний житель Львівщини Юрій Король у перші місяці повномасштабного вторгнення скористався пільгами, які тоді діяли для ввезення транспорту без мит і зборів. Він оформив ввезення 17 автівок — мінівенів, кросоверів і легковиків — нібито для потреб Збройних сил України.
Проте жодна з машин до військових не потрапила. Усі автомобілі залишилися в цивільному користуванні. Тим часом уже влітку 2022 року уряд скасував податкові пільги для таких імпортних операцій.