Меню
Соціальні мережі

23 квітня 2025 р. 14:02

Підозрюваному у захопленні 300 гектарів землі на Херсонщині обрали запобіжний захід

This article also available in English

768

ФОТО: Телеграф

ФОТО: Телеграф

Житель Херсонщини разом з іншими фігурантами провернув схему з фальшивими документами, щоб заволодіти землею на понад 17 мільйонів гривень. Суд продовжив обвинуваченому запобіжний захід. 

Про це свідчить ухвала Заводський районний суд Миколаєва. 

Суд продовжив дію запобіжного заходу чоловіку, якого підозрюють у шахрайстві та підробці документів під час незаконного заволодіння землями в Херсонській області. За версією слідства, він разом з іншими фігурантами справи у серпні–вересні 2024 року за підробленими актами незаконно зареєстрував право власності на 308 гектарів землі, завдавши збитків на понад 17 мільйонів гривень.

Йдеться про сільськогосподарські ділянки на території Тягинської громади Бериславського району. Схему організували кілька осіб, які залучили підставних людей, пообіцявши їм по 1000 гривень за оформлення фіктивних прав власності. Один із фігурантів, за даними слідства, відповідав за внесення недостовірної інформації до Держреєстру через ЦНАП.

Ще у лютому 2025 року підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави. Після оскарження сума застави була знижена до 242 тисяч гривень, і чоловіка випустили з СІЗО. Наразі слідство триває, тож суд продовжив строк дії покладених на підозрюваного обов’язків  до 20 травня 2025 року. Зокрема, він не може залишати населений пункт, має здати закордонний паспорт і не спілкуватися з іншими фігурантами справи.  

Справу кваліфікували як шахрайство в особливо великих розмірах та використання підроблених документів, вчинене групою осіб у період воєнного стану. Якщо провину підозрюваного доведуть, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Також директора департаменту Херсонської ОВА підозрюють у вимаганні "відкатів" у розмірі 10% за сприяння в укладанні договорів на ремонтні роботи та вплив на підлеглих. За даними слідства, він вимагав гроші від підприємців, які хотіли отримати підряди. Суд арештував його майно — квартири, автомобілі та частку в приватному бізнесі.

У лютому в Миколаївській області правоохоронці викрили злочинну схему з незаконною приватизацією землі. Землевпорядник знав, що на ділянці площею 2 гектари в межах Мішково-Погорілівської сільради розташовані очисні споруди, які належать іншій особі. Попри це він запропонував оформити право власності на землю на підставну особу, щоб укласти цивільний договір і легалізувати нерухомість.

Анна Бальчінос

Поділитися