Меню
Соціальні мережі
22 травня 2025 р. 13:02
На Херсонщині викрили аферу із сільськогосподарськими землями на 17 мільйонів
This article also available in English405
КОЛАЖ: Економічна правда
На Херсонщині привласнили сотні гектарів землі на мільйони. Слідство вважає, що груп осіб використала підроблені документи для оформлення прав власності у Бериславському районі.
Про це свідчить ухвала Заводського районного суду Миколаєва.
Суд надав слідчим тимчасовий доступ до банківських документів у справі про шахрайське заволодіння сільськогосподарськими землями загальною площею понад 300 гектарів на Херсонщині. Вартість земель склала понад 17 мільйонів гривень.
Клопотання подала поліція Херсонської області за погодженням з обласною прокуратурою в рамках досудового розслідування за ч. 5 ст. 190, ч.ч. 4, 5 ст. 190 та ст. 358 КК України — шахрайство в особливо великих розмірах та підробка документів.
Слідство встановило, що група осіб у серпні-вересні 2024 року заволоділа земельними ділянками в межах Тягинської територіальної громади Бериславського району. Для цього фігуранти нібито підробили технічну документацію, розділили ділянки та перереєстрували їх на підставних осіб. Загалом йдеться про 307,84 гектара землі сільськогосподарського призначення.
За даними Держгеокадастру, частина ділянок, оформлених на фізичних осіб, згодом була поділена на менші наділи. Виготовлення документації оплатили чотирма платежами по 3 тисячі гривень кожен. Ці перекази зробила невстановлена особа через банківське відділення або пристрій АТ, назву якого не розголошують.
Слідчі клопотали про доступ до даних щодо руху коштів на рахунку, з якого було здійснено перекази, а також до банківської справи його власника. Вони також просили надати технічну інформацію — IP-адресу, MAC-адресу, ІМЕІ пристрою, геолокацію, фото та відео з камер спостереження, що могли зафіксувати особу, яка здійснила оплату. Суд задовольнив клопотання, а слідство триває.
Також за даними слідства, один із фігурантів вносив неправдиві дані до Держреєстру через ЦНАП. Ще в лютому 2025 року йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави. Після оскарження розмір застави знизили до 242 тисяч гривень, і чоловік вийшов із СІЗО. Нещодавно суд продовжив підозрюваному запобіжний захід.
У квітні посадовцю Херсонського управління Держгеокадастру повідомили про підозру у шахрайстві, пов’язаному з незаконними схемами із землею. Загалом правоохоронці викрили дев’ятьох учасників оборудки, п’ятеро з них уже отримали умовні вироки.