Меню
Соціальні мережі

16 травня 2025 р. 18:47

На Одещині викрили схему нелегального вивозу лісу до Європи

This article also available in English

301

Фото: БЕБ

Фото: БЕБ

На Одещині викрили масштабну схему контрабанди лісу: підприємець з Чернігівщини вивозив деревину за фальшивими документами через пункт пропуску "Старокозаче-Тудора" на кордоні з Молдовою.

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки.

З’ясувалося, що обвинувачений організував схему незаконного експорту лісопродукції за кордон, попри чинну заборону на вивезення необробленої деревини з України.

Фото: Бюро економічної безпеки

Підприємець закуповував лісоматеріали без відповідних підтверджуючих документів, після чого оформлював підроблені товарно-транспортні накладні – нібито про придбання деревини у легальних лісогосподарських підприємств. На основі цієї фальсифікованої документації отримували сертифікати, що давали змогу експортувати деревину до країн Європейського Союзу.

 Таким чином йому вдалося експортувати 975,5 м³ лісоматеріалів на суму понад 2,6 млн грн, з яких понад 450 м³ — через пункти пропуску на Одещині.

Для маскування схеми фігурант використовував реквізити іншого підприємства — виробника дерев’яної тари, а саму деревину вивозив через різні пункти пропуску, аби не викликати підозр.

 У БЕБ зазначили, що контрабанду викрито у січні 2025 року, коли чоловік намагався вивезти чергову партію деревини.

В Одеській обласній прокуратурі додали, що до суду вже скеровано обвинувальний акт за ч. 1 ст. 201-1 Кримінального кодексу України (контрабанда лісоматеріалів).

Раніше працівники митниці виявили спробу незаконного експорту 597 тонн соняшникової олії, яка оцінюється більш ніж у 26 мільйонів гривень. Олія переміщувалася через українсько-угорський кордон у десяти залізничних вагонах-цистернах. Підприємець з Одеси планував експортувати цю продукцію за зовнішньоекономічними контрактами, у яких покупцем значилася угорська компанія. Однак, під час перевірки дотримання законності експорту, митники направили запит до іноземних колег для підтвердження справжності угоди.

Ірина Глухова

Поділитися