Меню
Соціальні мережі
12 травня 2025 р. 10:21
На відкритті виставки в Одесі зʼїли картину
This article also available in English487
Фото: Інтент/Ната Чернецка
Персональна виставка українського концептуаліста Сергія Ануфрієва під назвою "Вік Цепелін" ("Переможний дирижабль") відкрилася в Одесі в Nesterenkogallery на Ніни Строкатої, 12.
Про сенси картин розповіла кореспондентка Інтента.
Однією з родзинок події стала картина-торт, у вигляді книги з назвою виставки, яку глядачі з'їли.
Сергій Ануфрієв, одягнений у японське жіноче кімоно, на відкритті закликав віддатися внутрішнім фантазіям, асоціаціям та талантам.
"Я не нав'язую якогось конкретного змісту, це розповідь про внутрішній світ людини, будь-якої людини, глядач тут все робить сам", - пояснив художник.
Своєю чергою арткураторка Катерина Чалая закликала не тільки насолоджуватися мистецтвом, а й матеріально підтримувати художників.
"Художникам нема де жити, нема чого їсти, вони віддаються мистецтву, але не можуть заробити гроші. Їм важко. Тому потрібно створювати спеціальний фонд підтримки для них", - наголосила вона.
Проєкт виставки благодійний - збирають гроші на дрони DJI Mavic для 154 Окремої механізованої бригади, розказала галеристка Вікторія Нестеренко.
Також Сергій не приховує, що його син, Тимофій Ануфрієв, воює за Україну у лавах Російського добровольчого корпусу.
Щодо концепції виставки, то, як каже художник, глядачеві надається можливість самому вирішити, що тут відбувається. "Цікавість полягає в тому, що глядачеві надано набір форм, образів і візуальних ситуацій, як "будівельний набір" для самостійної побудови сенсів", - зазначає Ануфрієв.
Виставка складається з яскравих картин, написаних акрилом, кольоровими фломастерами, та філософських текстів про проблеми як сучасного мистецтва, так і суспільства загалом. За цими роботами у стилі дитячих малюнків стоять глибокі роздуми.
От, наприклад, в роботі, де є думки про волю, концептуаліст запропонував глядачеві такі варіанти: "можливості вибору", "уявлена перспектива", "чудо з'ясоване", "намір та нездоланність", "вище усвідомлення".
Таким чином об'єктивна реальність може бути узгоджена глядачем, який у результаті стає співавтором твору і висловлювання, множачи його смисли. Замість одного твору виходить стільки, скільки людей побачить цей твір.
"Інновація в тому, що тут це конструюється таким чином, щоб не дати єдиної й остаточної відповіді на запитання глядача "А що це таке?". Уперше глядачеві надано право і створено технічні умови, щоб самому відповісти на це запитання", - йдеться в релізі.
Зараз Сергій займається філософськими консультаціями, і вважає саме філософію - справжньою терапією.
Зазначимо, що роботи українського концептуаліста знаходяться в Центрі Помпіду (Франція), Музеї Стедлік (Нідерланди), Zimmerli Art Museum (США), Музеї Людвіга (Німеччина).













