Меню
Соціальні мережі
23 грудня 2022 р. 13:41
Новий рік українці святкуватимуть без снігу через аномальне потепління
1131
Фото: Sinoptik
Погода до кінця грудня та на початку січня в Україні буде аномально теплою з опадами переважно у вигляді дощу та мряки.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кибальчич.
Свій прогноз він аргументує даними сайту Meteo-Villes.com. Тож, за словами синоптика, на Різдво та Новий рік сніговий покрив буде відсутній у більшості областей країни.
Зазначимо, що сайт Sinoptik також прогнозує найближчі 10 днів в Одесі тепло від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Французькі синоптики пов'язують аномальне тепло в Європі взагалі, та в Україні зокрема із раптовим похолоданням у північно-західних і центральних штатах США, де зниження температури подекуди зайняло всього кілька хвилин. Наприклад, у Шаєнні, штат Вайомінг, стовпчик термометра впав з 6 градусів тепла за Цельсієм до 17 градусів морозу всього за пів години.
Перед тим, як охопити Сполучені Штати, цей полярний холод торкнувся північно-західної Америки, особливо південно-західної Канади, включаючи узбережжя Тихого океану з відносно м’яким кліматом.
Зараз полярний холод опускається до Сполучених Штатів і вже досяг північного Техасу, де стовпчик термометра опускається нижче 10 градусів морозу за Цельсієм.
Одночасно зі зниженням температури почав дути потужний північно-західний вітер, що супроводжувався снігом
Втім європейські синоптики наголошують, що, зазвичай, полярні потоки повітря над Північною Америкою, як правило, сприяють м'якій погоді над Європою. Пояснення досить просте: коли холодне повітря нарешті досягає східного узбережжя Сполучених Штатів, його зустріч із прісними водами Атлантики сприяє утворенню та поглибленню дуже активних западин. Потім вони течуть у напрямку північної Європи, розміщуючи значну частину континенту в південно-західному потоці.
Прибуваючи до північно-західної частини Атлантики, полярне повітря сприятиме активності низького тиску в Атлантиці та принесе над Європою все більш динамічний океанічний потік, орієнтований на південно-західний сектор. Таким чином, значна частина Європи опиняться в зоні аномальній м'якості протягом цього періоду.