Меню
Соціальні мережі
25 лютого 2025 р. 13:56
Масовий викид риби стався в Криму
This article also available in English731
Фото: ЦНС
В окупованому Севастополі спостерігається масовий викид риби на берег, що може бути наслідком витоку мазуту з російських танкерів, які затонули в Керченській протоці.
Про це повідомив Центр національного спротиву.
Російські відомства "россільгоспнагляд" і "росспоживнагляд" стверджують, що риба з постраждалих вод є безпечною для споживання, однак ЦНС розцінює такі заяви як спробу приховати катастрофічні наслідки забруднення, спричиненого окупантами.
Зазначається, що мазут не розчиняється у воді, тому його контактування може викликати алергічні реакції, екзему чи навіть хімічні опіки. Повне природне очищення моря від забруднення може тривати до 20 років.
25 лютого Telegram-канал "Кримській вітер" поширив відео, на якому видно викинуту на берег рибу — хамсу. У короткому повідомлені йдеться про те, що "причина невідома, росвлада мовчить".
Центр національного спротиву наголосив, що злочини кремля проти українського народу та земель не мають строку давності, і всі причетні до цих дій будуть притягнуті до відповідальності.
Про аварію у Керченській протоці стало відомо 15 грудня. Кораблетроща сталася недалеко від мису Панагія у Темрюкському районі Краснодарського краю, на південному заході Таманського півострова за 12 кілометрів від станиці Тамань. Це східний вхідний мис у Керченську протоку з боку Чорного моря. На борту обох танкерів, за офіційними даними, могло бути близько 8 тисяч тонн нафтопродуктів.
10 січня 2025 року у Керченській протоці з корми затонулого російського танкера "Волгонефть" стався ще один витік нафтопродуктів. Цю частину судна винесло на мілину неподалік Тамані в Темрюцькому районі.
11 січня в Азовському морі була зафіксована концентрована пляма нафтопродуктів, яка знаходилася всього в 10 кілометрах на південь від оголовку Бердянської коси та мала орієнтовну площу в 300 квадратних кілометрів і розтягнулася майже на 100 кілометрів уздовж Білосарайської затоки.
Тим часом у Криму за тиждень зібрали 60 тонн забрудненого мазутом піску та ґрунту, у Севастополі було зібрано 21 тонну.