Меню
Соціальні мережі
23 квітня 2025 р. 13:22
Одеська компанія запустила завод з перероблення гречки у Європі
This article also available in English642
Фото: Дмитро Кисилевський/facebook
Одеська компанія "Олис", що спеціалізується на машинобудуванні для агросектору, спроєктувала та повністю реалізувала "під ключ" сучасний завод із перероблювання круп у місті Лейбре, Естонія.
Як повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, нове виробництво збудоване для компанії Tõrvaaugu Mahe Talu та оснащене за новітніми стандартами.
Потужність підприємства — 24 тонни на добу. Його основою стала модернізована технологія "Оптиматик-Г-24", що дозволяє переробляти гречку в ядрицю. Завод оснащено аспіраційними системами, пневмотранспортом, самопливним транспортом, а також високоточною електронікою та автоматикою. Команда "Олис" адаптувала обладнання до специфіки приміщення естонського партнера та впровадила багатоформатну систему пакування — від великих мішків до дрібної розфасовки.
За словами нардепа, компанія скористалася державною програмою "5-7-9%", а також програмами компенсацій, які дозволяють українському виробнику успішно конкурувати з постачальниками з Китаю, Туреччини, Польщі, Канади та Швейцарії.
"Олис" наразі виробляє понад 200 типів обладнання для перероблювання зерна та має частку експорту на рівні 25%. Локалізація продукції сягає 75%, а на підприємстві працює понад 200 фахівців. Вартість найпростішого крупоцеху, який випускає завод, стартує від 4 мільйонів гривень — тому актуальними залишаються державні програми грантів на перероблювання.
Тим часом у Подільську на Одещині планують побудувати сміттєпереробний завод. Турецька компанія “МРЖ КОНСАЛТИНГ” зацікавилася інвестуванням у проєкт та вже підписала з місцевою владою договір про наміри.
Інвестори презентували інноваційні технології перероблювання сміття та виробництва енергії, включаючи технології видобутку газу, які успішно застосовують у Туреччині. Будівництво заводу має покращити екологічну ситуацію в регіоні, створити нові робочі місця та сприяти сталому розвитку громади. Влада міста вважає проєкт стратегічно важливим.