Меню
Соціальні мережі
27 квітня 2025 р. 11:37
На Херсонщині планують закупити сучасне обладнання для лікування раку
This article also available in English530
ФОТО: HealthCare Cancer Institute
У Херсоні планують закупити обладнання для брахітерапії на 45 мільйонів гривень, щоб покращити лікування онкохворих. Проєкт онкоцентру вже має готову документацію, але досі не профінансований.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посилання на дані екоплатформи DREAM.
У Херсоні розробили проєкт із закупівлі сучасного медобладнання для брахітерапії — одного з найефективніших методів лікування раку. Його хочуть реалізувати на базі радіологічного корпусу №1 Комунального некомерційного підприємства "Херсонський регіональний онкологічний центр", розташованого на вулиці Кримській.
Скриншот: DREAM
Проєкт перебуває у складі Єдиного проєктного портфеля та має стратегічне значення для регіону. Його мета — створити можливість для проведення високоточних процедур внутрішньо-опромінювальної терапії пацієнтам з онкозахворюваннями. Це стане можливим завдяки встановленню обладнання, що відповідає міжнародним стандартам безпеки й ефективності.
У центрі відзначають, що нині установа не має змоги надавати повний спектр онкорадіологічної допомоги — пацієнти змушені звертатися за лікуванням в інші області. Нова система брахітерапії дозволить проводити до 10–15 процедур щодня, підвищити ефективність лікування локалізованих форм раку та зменшити потребу в транспортуванні хворих.
Загальний орієнтовний бюджет проєкту складає 45 мільйонів гривень. Наразі фінансування ще не підтверджено.
Скриншот: DREAM
Передбачається закупівля і введення в експлуатацію апарата високодозної брахітерапії на основі Іридію-192, планувальної станції, системи відеоспостереження й аудіозв’язку, а також серверів для зберігання даних та безперебійного живлення. У пакеті обладнання мають бути спеціалізовані аплікатори для гінекологічної, урологічної, дерматологічної та ЛОР-брахітерапії.
Також у Херсонському обласному онкологічному диспансері розпочинається реалізація інфраструктурного проєкту — капітального ремонту частини приміщень радіологічного корпусу для встановлення магнітно-резонансного томографа (МРТ). Ремонт буде проведено на першому поверсі будівлі, а на реалізацію проєкту виділено понад 45 мільйонів гривень.
Крім того, на території онкодиспансеру в Антонівці планують збудувати модульну кисневу станцію, яка дозволить лікарні самостійно виробляти медичний кисень і повністю забезпечувати потреби пацієнтів без залежності від зовнішніх постачальників.