Меню
Соціальні мережі

19 січня 2025 р. 19:58

Реабілітаційний центр у Миколаєві: як війна вплинула на послуги для дітей з інвалідністю

This article also available in English

530

ФОТО: Суспільне

ФОТО: Суспільне

На початок 2025 року в Миколаєві проживає понад 2 300 дітей з інвалідністю. Через наслідки війни можливості реабілітації, освіти та створення безбар’єрного середовища для них залишаються обмеженими. Представники соціальних служб і міської влади наголошують на необхідності покращення умов.

Про це повідомило видання Суспільне.

Завдяки ініціативі волонтерів Благодійної організації "Міжнародний фонд Волонтер ЮА", підтриманій проєктом БФ "Карітас України", у парку "Серце міста" створили дитячий майданчик, адаптований для дітей з інвалідністю. Тут встановили двоповерхову пісочницю, карусель та гойдалку, розраховані для дітей на візках.

Волонтерка Міла Юрченко зазначає, що елементи замовляли з інших областей за кошти проєкту на суму 150 тисяч гривень, а транспортування, яке обійшлося у 100 тисяч гривень, профінансували окремо. Майданчик встановили працівники КП "ДЄЗ Пілот". Проте, у місті все ще бракує пандусів та інших засобів безбар’єрності.

Як зауважив директор Реабілітаційний центру Роман Крайнік, вони натрапляють на труднощі через відсутність укриттів. Через це заняття з дітьми проводяться індивідуально. З початку повномасштабного вторгнення кількість реабілітованих дітей зменшилася зі 175 до 60.

Для підтримки дітей у школах і дитсадках працюють десять соціальних працівників, які супроводжують дітей під час навчання. Проте їх кількість задовольняє лише 30% запитів. За словами директора Департаменту праці та соціального захисту Сергія Василенка, для зменшення черг на реабілітаційні послуги планується організація другої зміни роботи центрів.

За даними громадської організації "Доступно.UA" у 2021 році Миколаїв посів 13-те місце серед 16 великих українських міст за рівнем безбар’єрності. У 2024 році міська влада ухвалила програму "Миколаїв без бар'єрів" на два роки, але її реалізація потребує вдосконалення.

Нещодавно в Миколаєві стартував проєкт, спрямований на створення безбар’єрного середовища для всіх мешканців міста. Особлива увага приділяється облаштуванню громадських місць, зокрема будівель, що належать до системи юстиції та соціального захисту. У межах цієї ініціативи до липня 2025 року планують встановити приблизно 20 пандусів та інших пристроїв, які покращать доступність міського простору для людей з інвалідністю, літніх громадян та батьків із дитячими візочками.

На початку грудня в Миколаївській області побудували інклюзивний дитячий майданчик біля укриття. Він став не лише місцем для ігор, а й центром різноманітних заходів. Майданчик адаптований для всіх, виключно з дітьми з інвалідністю

У рамках програми "Миколаїв без бар’єрів" планується виділити близько пів мільйона гривень на організацію відпочинку людей з особливими потребами на інклюзивному пляжі в Одесі. Ці кошти включені до оновленого бюджету програми на 2024–2026 роки. Послуги відпочинку будуть закуповуватися через тендерні процедури.

Анна Бальчінос

Поділитися