Меню
Соціальні мережі

14 травня 2025 р. 20:42

Секретарка надала свідчення проти керівництва Білгород-Дністровського суду

This article also available in English

584

Фото: НАБУ

Фото: НАБУ

Секретарка судового засідання з Білгород-Дністровського міськрайонного суду Ірина Червинська визнала свою провину в участі у корупційній схемі, викритій НАБУ.

За матеріалами справи, яку розглядали у Вищому антикорупційному суді, жінка погодилася співпрацювати зі слідством та надати свідчення проти керівництва суду.

Йдеться про спробу підкупу судді: ще у червні 2024 року Червинська намагалася передати 2 тисячі доларів у справі щодо визначення місця проживання дітей. Гроші вона заховала в книжку та передала через водія судді в одному з місцевих кафе. Упродовж наступних тижнів вона неодноразово нагадувала про "свої" справи – телефоном, з-за кордону, а згодом і особисто.

Зрештою, 17 липня суддя ухвалив "потрібні" рішення, датувавши їх заднім числом.

Під час слідства Червинська дала свідчення в межах великої справи про організовану групу в Білгород-Дністровському суді, яка протягом 2022–2024 років незаконно змінювала місце проживання дітей, позбавляючи матерів прав. У групу входить понад 12 осіб.

Суд врахував щире каяття та сприяння слідству й призначив Червинській 4 роки умовно з іспитовим строком в 1 рік, без конфіскації майна. Вирок дозволяє уникнути ув’язнення, але передбачає контроль з боку пробаційної служби.

Слідство вважає, що у цій схемі брали участь також колишній голова Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентин Заверюха й суддя цього ж суду Сергій Савицький.

у грудні 2024 року Вища рада правосуддя розглянула клопотання судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюхи. Він просив призупинити дисциплінарну справу проти нього, посилаючись на свою мобілізацію до ЗСУ. 

У січні 2024 року СБУ разом із НАБУ затримали суддю Білгород-Дністровського суду Одеської області. За даними слідства, суддя брав хабарі у розмірі 3,5 тисячі доларів за ухвалення рішень, які дозволяли чоловікам призовного віку уникнути мобілізації та виїхати за кордон.

Схема діяла з квітня 2022 року. За цей час було оформлено понад тисячу таких рішень. У суді фіктивно визначали місце проживання дітей за чоловіками, що дозволяло їм отримати відстрочку від мобілізації. До схеми були залучені працівники суду, адвокат та посередники. Адвокат шукав клієнтів і передавав хабарі.

Ірина Глухова

Поділитися