Меню
Соціальні мережі
14 травня 2025 р. 20:02
В Україні розпочали проєкт із захисту ЛГБТІК-постраждалих
This article also available in English255
ФОТО: Depositphotos
За підтримки ЄС в Україні запустили ініціативу для покращення розслідування злочинів проти представників ЛҐБТІК+ та сексуального насильства, пов’язаного з війною. У межах проєкту створять рекомендації для слідства, проведуть тренінги та посилять співпрацю між правоохоронцями, громадськими організаціями й міжнародними партнерами.
Про це повідомила пресслужба ГО "Прожектор".
Громадська організація розпочала реалізацію правозахисної ініціативи, спрямованої на вдосконалення розслідування та документування міжнародних злочинів, скоєних на ґрунті упередженого ставлення до сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ), а також злочинів сексуального насильства, пов’язаних із конфліктом. Проєкт реалізується в межах гранту Проєкту ЄС "Право-Justice", який імплементується організацією Expertise France.
У межах ініціативи передбачено створення практичних рекомендацій і довідкових матеріалів для слідчих та прокурорів, які працюють із потерпілими ЛҐБТІК+ особами. Також планується проведення тренінгів щодо травмоінформованого та недискримінаційного підходу до опитування постраждалих, а також робота над забезпеченням прийнятності доказової бази для майбутніх судових процесів – як в Україні, так і на міжнародному рівні.
Окрема увага приділяється розвитку міжсекторній співпраці між правоохоронцями, громадськими організаціями та міжнародними партнерами. Проєкт також має на меті підвищити обізнаність серед фахівців системи юстиції про вразливості ЛҐБТІК+ спільноти в умовах війни.
За словами голови правління ГО "Прожектор" Віталія Матвєєва, цей проєкт – відповідь на реальні виклики війни, спрямований на формування недискримінаційної системи
Ми прагнемо гарантувати, що жодна постраждала людина не залишиться поза системою правосуддя, – наголосив Матвєєв.
Головна експертка з питань відповідальності за міжнародні злочини Проєкту ЄС "Право-Justice" Анна Стаханова зазначила, що під час війни злочини проти ЛҐБТІК+ спільноти часто залишаються непоміченими Катування, переслідування, позбавлення волі — усе це трапляється, але рідко фіксується. А тим часом захист прав ЛҐБТІК+ є зобов’язанням України на шляху до ЄС.
Раніше, унікальне кримінальне провадження проти трансжінки Марії Вініченко, яку обвинувачували в розповсюдженні порнографічних матеріалів, тривало понад чотири роки. 12 травня 2023 року прокурор офіційно відмовився від підтримання публічного обвинувачення.