Меню
Соціальні мережі
20 травня 2025 р. 13:51
ВАКС конфіскував майно ексдиректорки музею в Херсоні
This article also available in English306
Фото: Суспільне Херсон
Майно колишньої директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею Тетяни Братченко конфіскують за рішенням Вищого антикорупційного суду.
Таким чином ВАКС задовольнив позов Міністерства юстиції України щодо застосування санкцій до Братченко відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції", повідомили у пресслужбі Мінюста.
Тетяну Братченко звинуватили у свідомій співпраці з окупаційною владою під час тимчасової окупації Херсонщини. Вона відкрито підтримувала дії країни-агресора, брала участь у заходах, що сприяли поширенню проросійської пропаганди та інформаційного впливу окупантів на захоплених територіях.
Суд ухвалив рішення стягнути в дохід держави її активи, а саме:
- два житлові будинки;
- два автомобілі;
- грошові кошти.
У Мін'юсті зазначили, що це рішення може бути оскаржене відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України.
У 2022 році Служба безпеки України оголосила про підозру директорці Херсонського обласного краєзнавчого музею Тетяні Братченко. Правоохоронці інкримінують їй співпрацю з ворогом.
За версією слідства, Братченко підтримувала окупаційні сили в інформаційному просторі та організовувала виставки під контролем загарбників. Серед доказів – інтерв’ю з проросійськими медіа, в яких вона поширювала неправдиву інформацію про роботу музею в умовах окупації, нібито під тиском української влади. Йдеться, зокрема, про події на початку травня, коли в музеї проводили заходи до 9 травня. Пізніше, у червні, директорка публічно висловилася на підтримку окупації Херсона.
За даними медіа, Шевченківський районний суд міста Києва арештував будинки Тетяни Братченко.
Раніше Інтент писав, Херсонський міський суд визнав винною у колабораціонізмі Наталію Десятову — колишню співачку, яка під час російської окупації очолила Херсонський обласний художній музей імені Шовкуненка за призначенням окупаційної адміністрації. Вирок винесли 21 квітня 2025 року — заочно, оскільки Десятова перебуває на тимчасово окупованій території та уникає правосуддя.