Меню
Соціальні мережі
24 квітня 2025 р. 17:48
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами
This article also available in English838
ФОТО: Міністерство фінансів України
У Миколаєві вирішили спрямувати 50 мільйонів гривень на погашення боргів "Миколаївводоканалу", збільшивши витрати міського бюджету до понад 6,1 мільярда гривень. Депутати підтримали перерозподіл коштів на різні міські програми та фінансування зобов’язань підприємства.
Відповідний проєкт рішення прийняли на сесії Миколаївської міської ради.
Миколаївська міськрада перерозподілила бюджет на 2025 рік, ухваливши рішення спрямувати 50 мільйонів гривень на погашення боргів "Миколаївводоканалу" перед міжнародними фінансовими організаціями. Загальні витрати міського бюджету у 2025 році перевищать 6,1 мільярда гривень.
На сесії міськради депутати розглянули оновлений бюджет, серед головних рішень — виділення коштів на погашення заборгованості комунального підприємства. Кошти для цього будуть надані через збільшення статутного капіталу "Миколаївводоканалу" та погашення кредиту і процентів.
Директорка департаменту фінансів Віра Святелик зазначила, що вільний залишок бюджету наразі складає 683 мільйони гривень. Розподіл коштів стосуватиметься також інших сферах: 7,5 мільйона гривень направлять на виконавчий комітет, 4 мільйони — на управління освіти, де 1,6 мільйона є частиною субвенції для облаштування укриттів у школах. Окрім цього, 6,6 мільйона гривень отримають управління охорони здоров’я та департамент ЖКГ, а 11,7 мільйона гривень — департамент енергетики.
Депутатка Олена Киселева висловила занепокоєння щодо розміру боргу "Миколаївводоканалу". Директорка департаменту фінансів пояснила, що це необхідно для покриття боргових зобов'язань підприємства за субкредитними угодами з міжнародними фінансовими організаціями. Також було зазначено, що міська рада планує збільшити штат на 15 осіб, загалом у раді працює 1110 осіб.
Федір Панченко запитав про врахування правок бюджетної комісії, на що Святелик відповіла, що правки не були враховані. Панченко озвучив свої правки до проєкту рішення.
Загальний дохід бюджету громади становитиме понад 5,5 мільярда гривень, витрати — понад 6,1 мільярда. На фінансування міських програм передбачено майже 4,9 мільярда гривень. Депутати підтримали це рішення.
Також миколаївські депутати не підтримали низку земельних рішень, об’єднаних у пакети, — частина обранців наполягала на необхідності більше часу для ознайомлення з документами. Через суперечки та недовіру до пакетного голосування рішення не набрали необхідної кількості голосів.
Раніше в місті погодили проєкт реконструкції ділянки магістрального водогону вартістю понад 120 мільйонів гривень. Натомість рішення про участь комунальних підприємств у закупівлях депутати не підтримали — попри аргументи Департаменту ЖКГ, виникли сумніви щодо доцільності, тому розгляд перенесли на наступне засідання.