Меню
Соціальні мережі
15 березня 2025 р. 15:54
Посадовці ОВА обурились перевіркою в інтернатах Миколаєва та звинуватили медіа
This article also available in English1323
Фото: Миколаївська обласна рада
На засіданні комісії Миколаївської обласної ради з питань освіти обговорили результати перевірки навчальних закладів, яку у лютому провела моніторингова група Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Інспекція виявила численні порушення, зокрема проблеми з доступом до освіти, санітарним станом приміщень, простроченими ліками та відсутністю належних умов для дітей. Ця інформація отримала широкий розголос у медіа та соцмережах.
Начальниця департаменту освіти Миколаївської ОВА Алла Веліховська висловила невдоволення як самою перевіркою, так і тим, що інформація про її результати з’явилася у ЗМІ. Чиновниця заявила, що керівництво області не було попереджене про візит моніторингової групи та поставила під сумнів компетентність перевіряльників.
"Жодного повідомлення про перевірку від Уповноваженого не надходило. Я навіть не знаю, хто ці люди, яка у них освіта та які вони мають права", — обурилася Веліховська.
Також вона розкритикувала журналістів, які передрукували матеріали правозахисниці Інни Мірошниченко, котра першою розповіла про порушення в інтернатах у своєму блозі.
"Медіа розтиражували світлини із соціальних мереж із "хайповими заголовками". У дописах були наведені свідчення дітей, яких опитували без дозволу", — заявила чиновниця.
Голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик підтримав позицію Веліховської, наголосивши, що ця ситуація завдала регіону репутаційних збитків. Він вважає, що головна проблема — не порушення в інтернатах, а надмірний інформаційний резонанс, який, на його думку, може негативно вплинути на міжнародне сприйняття ситуації в Україні.
"У нас створене таке інформаційне амплуа, що все погано, і дітям в Україні буде ще гірше. Це може мати непередбачувані наслідки", — зазначив Табунщик.
Також одне із питань стосувалося Антонівського мистецького ліцею, де перебувають діти з Широколанівської спецшколи. У звіті моніторингової групи зазначалося, що їх не водять в укриття через заборону керівництва. Представниця ліцею це заперечила, наголосивши, що приміщення укриття відремонтували, але відповідний наказ про евакуацію дітей мав видати керівник Широколанівської школи – цього не було зроблено.
Директорка Вознесенської спеціальної школи Наталія Хоронжук поскаржилася, що представники моніторингової групи спілкувалися з дітьми без присутності педагогів, що могло налякати вихованців, особливо дітей з аутизмом, синдромом Дауна та іншими захворюваннями.
Нещодавно учасниця моніторингової групи Офісу омбудсмена, правозахисниця Інна Мірошниченко поділилася знімками громадської перевірки Лисогірської спеціальної школи на Миколаївщині. На них явно видні ознаки жахливих умов, в яких перебувають діти.