Меню
Соціальні мережі
20 травня 2025 р. 14:43
Фотограф з Одещини влаштував виставку на Львівському медіафорумі
This article also available in English151
Фото: Інтент
Виставка світлин фотографа з Білгорода-Дністровського Олександра Населенка "Аккерманська фортеця, 2023–2025" відбулася на майданчику Львівського медіафоруму.
Медіафорум відбувався з 15 по 17 травня й відвідати виставку можна було весь час, що й зробили журналісти Інтента.
Автор цієї фотосерії Олександр Населенко народився та виріс поруч з Аккерманською фортецею, проте ніколи не зображував її у своїх візуальних дослідженнях рідного Півдня й почав звертати увагу на знайому пам'ятку коли Білгород-Дністровський опинився під загрозою ракетних обстрілів, а міст через Дністровський лиман закрили для мирних жителів.
Утім Одесу згадували на медіафорумі не лише через Аккерманську фортецю та красиві краєвиди. Так Валерій Пекар - український підприємець, публіцист, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та громадський діяч зазначив у коментарі Інтенту, що Одесі потрібні заходи на кшталт медіафоруму. Можливо в іншому форматі, але це дозволить розкрити місто, як один з сенсотвірних центрів України.
"Ми на Львівському медіафорумі обговорювали питання, як ставитися до так званих хороших руських - спілкуватися чи ні, виходити на одні майданчики чи ні. Як нам утримувати увагу західної аудиторії у конкуренції з тими, хто просуває проросійські наративи. Важливо, що через три роки повномасштабної війни ми все ще продовжуємо цю дискусію й це через те, що ми емоційні, а не прагматичні. МИ говоримо про те, що ми відчуваємо, а не, проте чого ми прагнемо. Львівський медіафорум дав майданчик для неї й такі майданчики мають великий сенс для того аби українці могли доносити свою думку одне до одного й до колег з інших країн. Утім важливо аби ми між собою з'ясували стосунки й домовилися як до цього ставитися. Форумів багато, але недостатньо. В ідеалі кожне велике місто України й Одеса перед усім мають надавати такі майданчики аби ми між собою з'ясували свої внутрішні питання. Звісно це має бути не копія Львівського медіафоруму, а щось інше. Томі що в Одесі один фокус, у Львові інший, а у Харкові третій, але усі сенсоутворюючі міста України мають надати простір для того аби українці між собою з'ясували головні речі. Не в соціальних мережах, а наживо на експертному рівні", - зазначив він.
На думку української письменниці та лауреатки Шевченківської премії Катерини Калитко подібні до Львівського медіафоруму заходи потрібно проводити й в Одесі тому, що Південь України має випрацьовувати свої наративи для всієї України.
"Я хотіла б відвідати захід подібний до Львівського медіафоруму в Одесі, тому, що я послідовно і переконано вважаю, що Південь стає нашим новим українським П'ємонтом і він має випрацьовувати свої наративи для цілої країни, залишаючись в мейнстримі й не маргіналізуючись. Відповідно якась така подія могла б в Одесі дуже цьому посприяти", - наголосила письменниця.
З 2013 року Львівський медіафорум є однією з найбільших медіаконференцій у Центральній та Східній Європі, що об’єднує учасників з найширшого кола країн регіону. ТОрік вона приймала спікерів та учасників з понад 30 країн світу.









