Меню
Соціальні мережі
22 квітня 2025 р. 13:56
Масове закриття шкіл загрожує Миколаївщині
This article also available in English5610
Фото: Depositphotos
У Миколаївській області 59 шкіл можуть не відкритися з 1 вересня 2025 року через дію наказу Міністерства освіти і науки.
Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в етері телемарафону.
За словами посадовця, більшість із цих закладів розташовані в прифронтових районах, а також у громадах, які певний час перебували в окупації. Якщо їх зачинити, багато вчителів можуть залишитися без роботи.
"Ми розмовляли з Міністерством освіти та Кабміном щодо відстрочки чи введення коефіцієнта для прифронтових областей. Але зараз це питання ще відкрите. Чому проблема? Тому що це здебільшого ці школи, які були в окупації, які не пішли на контакт з ворогами, які вірять у відбудову освіти, але вони дійсно зруйновані і там по цьому наказу ті, які мають не комплект навчального року, не можуть бути відкриті з 1 вересня. Зараз намагаємося добитися якоїсь відстрочки для того, щоб не втрачати наших вчителів", — повідомив очільник ОВА.
Кім зазначив, що для всіх інших закладах освіти області ситуація залишається стабільною.
Журналісти нарахували в Україні щонайменше 403 школи, у яких навчається менше ніж 45 учнів. Згідно з даними Міністерства освіти та науки України, вартість навчання одного учня в селі значно перевищує витрати на міського школяра. У середньому ця цифра становить 30,4 тисячі гривень на рік, тоді як у місті — 24,4 тисячі. У деяких селах цей показник сягає понад 51 тисячу гривень. МОН вважає такі витрати невиправданими, оскільки за підсумками національного мультипредметного тесту, який відображає рівень підготовки випускників до вступу до університетів, результати навчання дітей із сільської місцевості нижчі за показники міських школярів. Найбільше - в Миколаївській області, а в Одеській області нарахували сім.
Раніше Інтент звернувся за коментарем до керівника департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації Олександра Лончака і він відповів, що припинення фінансування зарплат учнів в цих школах не означає, що школи закриють.
"Говориться про відсутність фінансування з державного бюджету для таких закладів, проте засновник (громада) може утримувати власним коштом", - зазначив він.