Меню
Соціальні мережі
02 березня 2025 р. 19:57
На Миколаївщині виявився дефіцит укриттів у закладах культури та лікарнях
This article also available in English432
ФОТО: Рубрика
У лікарнях Миколаївської області є дефіцит укриттів. Подібна ситуація виявилась й у сфері культури, де потрібно провести капітальну реконструкцію будівель для відповідності сучасним вимогам безпеки.
Про це свідчать дані Програми розвитку Миколаївської області до 2027 року.
У медичних закладах Миколаївщини не вистачає укриттів. З наявних 75 бомбосховищ лише 80% визнали готовими або частково готовими.
На 1 жовтня 2024 року в медичних закладах області було лише 75 укриттів, з яких більшість не були повністю готові до використання. Для того, щоб покрити потреби, потрібно побудувати ще як мінімум 41 нове сховище.
Аналогічна ситуація спостерігається й у сфері культури. Причина нестачі укриттів — необхідність капітальної реконструкції будівель культури та мистецьких навчальних закладів для їх адаптації до сучасних вимог безпеки.
Згідно зі стратегією, щоб покращити ситуацію, потрібно будувати нові укриття, ремонтувати та оновлювати наявні, а також забезпечити їх належне обслуговування.
Минулого року в Обласній клінічній лікарні облаштували укриття, яке обійшлося в 98,1 мільйона гривень. На будівництво нового укриття для Обласної дитячої клінічної лікарні пішло 73,9 мільйона, а на капітальний ремонт Миколаївської обласної клінічної лікарні ветеранів війни витратили 21 мільйон гривень.
Щодо укриттів у навчальних закладах, за словами начальниці управління освіти Ганни Личко, місто залишається на другому рівні ризику безпеки. Наразі у Миколаєві є безпечне укриття в 64 закладах освіти. Зокрема 26 дитячих садочків мають укриття та працюють в очному форматі. Також 36 шкіл вже оснащені укриттями та приймають учнів на навчання. Серед них 1 заклад позашкільної освіти отримав укриття та 1 заклад іншого типу також забезпечений захисною спорудою.
Наприкінці січня прокуратура подала у суд на департамент Миколаївської міської ради за порушення термінів ремонту укриттів у місті. Правоохоронці подали п'ять позовів до суду, вимагаючи визнати недійсними додаткові угоди, які продовжили строки виконання робіт за підрядними договорами. Прокуратура також наполягала на стягнення штрафів на суму близько мільйона гривень.