Меню
Соціальні мережі

15 травня 2025 р. 08:28

Колишнього в'язня кремля Нарімана Джеляла призначили послом у Туреччині

This article also available in English

391

ФОТО: PEN Ukraine

ФОТО: PEN Ukraine

Кримськотатарського політика та колишнього в'язня кремля Нарімана Джеляла призначили послом України в Туреччині. Джелял відомий своєю правозахисною діяльністю та боротьбою за деокупацію Криму.

Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський

Президент України офіційно призначив Нарімана Джеляла на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України в Турецькій Республіці. Призначення відбулося на тлі візиту української делегації до Туреччини та можливих переговорів щодо завершення війни, яку розв’язала росія. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав це рішення влучним і висловив подяку президенту за такий вибір.

Ідею делегувати Нарімана Джеляла до Туреччини як посла президент озвучував ще в грудні 2024 року. Джелял — відомий кримськотатарський політик, правозахисник і перший заступник голови Меджлісу. Після окупації Криму росією у 2014 році він активно боровся за права кримських татар, організовував підтримку для переселенців і виступав за відновлення контролю України над півостровом.

У 2021 році Джеляла заарештували російські силовики у сфабрикованій справі про підрив газопроводу в Криму. Його утримували в СІЗО в жорстких умовах, із постійним відеонаглядом та обмеженням контактів. Він став фігурантом справи після свідчень анонімного свідка, хоча спочатку його навіть не згадували в матеріалах провадження. Після майже трьох років у російському ув'язненні Джеляла звільнили 28 червня 2024 року під час обміну полоненими.

Після повернення він заявив про готовність долучитися до процесу визволення інших українських в'язнів Кремля. 

У другий день Кримського тижня в Брюсселі перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял виступив перед депутатами Європейського парламенту. У своєму зверненні він наголосив, що жодна форма визнання Криму як російської території є неприйнятною.

Анна Бальчінос

Поділитися