Меню
Соціальні мережі

24 квітня 2025 р. 08:31

Крим залишиться українським: на переговорах у Лондоні не прийняли анексію та замороження війни

This article also available in English

445

ФОТО: Стопкор

ФОТО: Стопкор

Україна готова до переговорів, але не на умовах капітуляції й ніколи не визнає анексію Криму. Першим кроком до миру має стати повне припинення вогню, а не "заморожений" конфлікт.

Про це повідомив Крим.Реалії.

Під час переговорів у Лондоні перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна готова до дипломатії, але не піде на жодні поступки, які можуть бути розцінені як капітуляція. Вона зазначила, що українська делегація чітко озвучила позицію Києва: жодних домовленостей, які дали б росії час на перегрупування чи створили б передумови для нової хвилі агресії.

Ми готові говорити, але тільки за умов повного припинення вогню — на землі, у повітрі та на морі. Це має бути справжнє припинення, а не тактична пауза, – заявила Свириденко.

Також вона підкреслила, що Україна ніколи не визнає анексію Криму й не погодиться на "замороження" війни під виглядом мирної угоди. Якщо країна не отримає членства в НАТО, вона наполягатиме на чітких та юридично обов’язкових гарантіях безпеки.

Ці заяви пролунали на тлі консультацій між представниками України, США та європейських країн, які відбулись у британській столиці. Спочатку передбачалось, що зустріч пройде на рівні міністрів закордонних справ, однак у підсумку переговори провели у меншому складі. 

Українська сторона нагадала, що вже пропонувала режим тиші щонайменше на 30 діб, аби дати шанс на деескалацію. Проте в умовах постійних обстрілів і загроз із боку росії будь-які компроміси розглядаються лише через призму безпеки й довготривалого миру.

Адміністрація Дональда Трампа посилила тиск на Україну щодо можливих сценаріїв завершення війни. США вимагають від Києва відповіді на пропозиції, озвучені командою американського президента. Серед них — не лише визнання Криму російським, а й виключення України зі списку кандидатів на вступ до НАТО.

В Офісі президента попередили: такий крок матиме серйозні наслідки для глобальної безпеки, адже він може зруйнувати міжнародні домовленості та поставити під загрозу систему ядерного роззброєння. Радник голови ОП Сергій Лещенко наголосив, що визнання США анексії Криму означатиме фактичну денонсацію Будапештського меморандуму.

Також українська делегація, до складу якої увійшли представники Меджлісу та Кримськотатарського Ресурсного Центру, взяла участь у сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів. Основну увагу зосередили на утисках кримських татар в окупованому Криму та закликали міжнародну спільноту до солідарності.

Анна Бальчінос

Поділитися