Меню
Соціальні мережі
01 липня 2022 р. 17:32
В Україні дозволили ловити раків, але не у придунайських озерах Одещини
1624
Заборона на виловлення раків завершилася в Україні 30 червня, проте це не стосується Дністровського лиману, Кучурганського водосховища та придунайських озер Одеської області.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Також виключенням є водойми Закарпатської області.
В інших водоймах, за даними міністерства, з 1 липня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства.
Зокрема, одній особі за добу на водоймах загального користування можна впіймати 30 раків та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
Лов дозволяється:
- ручним збиранням,
- раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм,
- волосінню з приманкою,
- рогаткою,
- розщіпом – не більше п'яти снастей на ловця.
Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам:
- у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см,
- у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.
В міністерства нагадали, що за незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 грн.
Раніше Одеський прикордонний загін повідомив про зміни щодо заборони використання маломірних плавзасобів, заборонивши вихід та перебування маломірних плавзасобів у деяких внутрішніх водоймах Одеської області.
На початку червня обласні військові адміністрації встановили додаткову заборону на пересування під час воєнного стану маломірних плавзасобів, а саме моторних човнів, катерів та яхт.
В травні у прикордонних районах Одещини вже обмежували в’їзд та рух суден. Тоді заборона стосувалася ділянки, яка безпосередньо прилягає до державного кордону, завширшки 500 метрів від лінії державного кордону.