Меню
Соціальні мережі

21 травня 2025 р. 17:43

Булінг у школах Одещини: випадків стає більше, а керівники замовчують їх

This article also available in English

366

Фото: Нацполіція України

Фото: Нацполіція України

В Одеській області зростає кількість звернень щодо булінгу в школах. Нерідко керівництво навчальних закладів намагається замовчати такі інциденти, аби не зашкодити репутації установи.

Про це повідомила регіональна представниця омбудсмена Надія Лещик для Суспільного.

За її словами, лише за перші п’ять місяців 2025 року до правозахисників звернулися 72 особи, тоді як у 2024 році зафіксували 146 таких звернень за весь рік. Ріст є постійним: у 2022 році поліція відкрила 79 справ щодо булінгу, у 2023 — 96, а у 2024 — вже 219.

Лещик наголосила, що деякі керівники шкіл намагаються приховати такі випадки, переконуючи батьків не розголошувати інформацію задля збереження іміджу школи.

"Ми зараз розглядаємо декілька звернень, де керівники закладів освіти просять батьків забрати заяви, щоб не було розголосу, щоб не було якогось негативного впливу на імідж школи. Ми маємо розуміти, що це діти, підлітки. Насилля є. І тут важливо не створювати якісь штучну позитивну атмосферу школи. Тут навпаки: необхідно боротися з цим явищем", — заявила омбудсменка.

Нерідко батьки змушені переводити дітей до інших класів або шкіл, аби гарантувати їм психологічну безпеку. Причинами булінгу можуть бути насильство в сім’ї, негативний вплив соцмереж чи медіа — діти починають сприймати агресію як норму.

Омбудсменка закликала батьків фіксувати випадки цькування, звертатися до керівництва закладів освіти й до поліції.

Тим часом в Одесі поліція перевіряє інформацію про булінг та побори в ліцеї №65 після відеозвернення матері школяра. Також правоохоронці почали кримінальне провадження щодо жорстокого поводження з дітьми через булінг учня школи в селі Шевченкове Кілійської громади Ізмаїльського району Одеської області. 

До речі у прямому етері від Інтента - "Інтент.Інсайт" говорили із засновником та керівником проєкту приватного ліцею "Веда" Володимиром Немерцаловим  про булінг в школах.

 

Ірина Глухова

Поділитися