Меню
Соціальні мережі
23 лютого 2025 р. 10:56
Миколаївські підприємці отримують до 20 тисяч євро на енергетику
This article also available in English775
ФОТО: Depositphotos
Українські підприємства можуть отримати до 20 тисяч євро для підвищення енергетичної стійкості. Підприємці з Миколаївщини також отримають фінансування, оскільки регіон входить до пріоритетної зони за рівнем постраждалого енергосектору.
Про це повідомила мережа Вікно Відновлення з посиланням на Фонд розвитку підприємництва.
Грантова програма охоплює купівлю енергетичного обладнання (сонячні панелі, вітряки, дизельні генератори, акумулятори) та оплату послуг із введення його в експлуатацію.
Загалом планується виділити 80 грантів по 10 тисяч євро для мікропідприємств та 42 гранти по 20 тисяч євро для малих підприємств. Для малих підприємств участь у програмі можлива лише за умови поєднання гранту з банківським кредитом.
Пріоритет отримають підприємства з регіонів із підвищеним ризиком, серед яких Миколаївська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Львівська (окрім м. Львів), Волинська та Кіровоградська області.
Кошти можна використати на:
- Купівлю обладнання для виробництва або збереження електроенергії (вітряки, сонячні панелі, генератори, акумулятори).
- Придбання енергоефективного обладнання з офіційного каталогу.
- Оплату послуг, пов'язаних із введенням обладнання в експлуатацію.
Програма реалізується в межах проєкту "Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств в Україні" за підтримки урядів Німеччини та Норвегії у рамках ініціативи ReACT4UA.
У січні підлітки Миколаївщини отримали фінансову підтримку для втілення власних проєктів, спрямованих на відновлення громад, постраждалих від війни. У межах програми молодь розробила ідеї створення громадських просторів: музеїв, артлокацій та освітніх центрів. Загалом на ці ініціативи було виділено 25 тисяч доларів.
А у Вознесенську ветерани заснували компанію, що спеціалізується на виготовленні бетонних виробів для будівництва. Підприємці планують створювати робочі місця для побратимів та підтримувати їх у складних життєвих обставинах.
Водночас родина переселенців із Миколаєва перетворила хобі на успішний бізнес із переробки горіхів. Підприємство має соціальну місію — сім’я закуповує горіхи у місцевих мешканців і залучає їх до виробництва. Подружжя Петухових також планує працевлаштовувати внутрішньо переміщених осіб та жінок із сільської місцевості, допомагаючи їм знайти нові можливості для розвитку.