Меню
Соціальні мережі

27 квітня 2025 р. 19:43

На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць

This article also available in English

632

Фото: Деколонізація. Україна

Фото: Деколонізація. Україна

Активісти громадської організації "Деколонізація.України" вчергове актуалізували свою мапу з кількістю вулиць, які на їхню думку треба перейменувати, зменшивши їхню кількість в Одеській області до 200.

Причому за цим показником Одеська область з п'ятого місця перемістилась на четверте

Це сталося тому, що Київська та Харківська області зрівнялися й розділили друге місце. Й там й там потребують деколонізації 283 вулиці та провулки, а до цього Київщина трохи переважала Харківщину на один топонім.

Також поменшало топонімів, що потребують деколонізації в Миколаївській області - 72 проти 73 раніше, а на Херсонщині таких залишилося 66. 

Перше місце утримує Запорізька область хоча й там кількість топонімів зменшилася на один до 1 тисячі. Активісти завжди зазначали, що перелік не є вичерпним й буде корегуватися надалі.

Раніше департамент міжнародного співробітництва культури та маркетингу Одеської міської ради повідомив, що міська рада не планує перейменовувати деякі вулиці та провулки міста названі іменами російських діячів культури політиків та військових. 

Йшлося про вулиці: Анни Ахматової, Асташкіна, Бехтерєва, Володі Дубініна, Кондрашина, Корнія Чуковського, Краснова, Купріна, Левітана, Миколи Гумільова, Немировича-Данченка, Олександра Бока, Павла Шклярука, Собінова, Художника Федорова.  А також про сім провулків: Малиновський, Павлова, Воронцовський, Асташкіна, Першотравневого, Глазунова та Врубеля. На думку історико-топонімічної комісії при конавчому комітеті Одеської міської ради, ці назви не підпадають під дію законів "Про декомунізацію" та "Про деколонізацію топонімії".

А ще раніше активісти організації "Деколонізація. Україна" звернулись до Одеської міської ради із вимогою демонтувати в місті 40 меморіальних табличок, які віднесли до радянського та імперського спадку.

Кирило Бойко

Поділитися