Меню
Соціальні мережі

07 травня 2025 р. 13:15

Подорожчає майже вдвічі: після війни одеситів чекають нові тарифи на воду

This article also available in English

1267

В Одесі після завершення воєнного стану планується підвищення тарифу на воду — з нинішніх 35 гривень до 55 гривень 44 копійок за кубометр.

Про це йшлося під час етеру Інтент.Інсайт із керівником інформаційного центру "Інфоксводоканалу" Сергієм Чабаном.

За його словами, новий тариф є економічно обґрунтованим і покриває витрати підприємства, але ця цифра ще не остаточна.

"Який буде тариф, і коли закінчиться воєнний стан, ми не знаємо, тому що на той момент, можливо, нацкомісія буде вести перерахунок, можливо, все здешевіє, а можливо, навпаки, буде подорожчання. Я думаю, що ця цифра, скоріш за все, буде інша. Але технічно — спочатку має закінчитися воєнний стан, потім Нацкомісія має прийняти рішення, і тільки після цього, через якийсь період можна казати про підвищення тарифу", — пояснив Чабан.

Чинний тариф у 35 гривень було встановлено ще до початку повномасштабної війни, і він більше не відповідає реальним витратам підприємства на водопостачання та водовідведення. Зростання тарифу пов’язане також зі значним рівнем заборгованості споживачів. Якщо на 1 січня 2022 року загальна заборгованість перед "Інфоксводоканалом" становила 315 мільйонів гривень, то нині вона зросла до 462 мільйонів, і в окремі місяці майже сягала пів мільярда. Основну частину боргу — 329 мільйонів або 71% — складає борг населення. Юридичні особи винні 133 мільйони гривень. Варто зазначити, що боргом вважається неоплачений рахунок після 20 числа наступного місяця після розрахункового періоду.

Оскільки Одеська область не є зоною бойових дій, з 2024 року з неї знято мораторій на відключення боржників від комунальних послуг. Це означає, постачальник може застосовувати відключення для тих, хто не сплачує вчасно.

Також під час етеру торкнулися питання якості питної води в Одесі.

За словами представника водоканалу, вода в Одесі постійно відповідає державним санітарним нормам і контролюється за 55 показниками. Її перевіряють цілодобово — як на очисній станції, де аналізують річкову воду до і після очищення, так і безпосередньо в місті, де проби беруть у громадських місцях, зокрема в школах. Лабораторії водоканалу проводять паралельні аналізи разом із санітарно-епідеміологічною службою МОЗ. Жодних відхилень від норми не виявлено.

Крім того, Одеса ще у 2015 році стала першим містом в Україні, яке повністю відмовилося від використання рідкого хлору й перейшло на безпечніший гіпохлорит натрію. Це має особливе значення в умовах війни, адже рідкий хлор є вибухонебезпечним. На очисних станціях також встановлені сучасні системи очищення, які забезпечують безпечну питну воду незалежно від стану джерел.

Ірина Глухова

Поділитися