Меню
Соціальні мережі
25 квітня 2025 р. 15:05
Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри
This article also available in English1222
ФОТО: Dev.ua
Кількість українців у Реєстрі лудоманів за рік зросла утричі. Більшість з них — добровільні: люди самі просять обмежити їм доступ до азартних ігор.
Про це свідчать дані системи моніторингу Опендатабот.
Станом на початок березня 2025 року в Україні вже майже 13 тисяч осіб внесені до Реєстру лудоманів. За рік кількість таких записів зросла утричі — минулого року до переліку додали понад 9 тисяч нових людей. Водночас майже 1,5 тисячі осіб були з нього виключені після завершення строку обмеження.
Загалом із моменту створення реєстру через нього пройшли майже 15 тисяч українців. Переважна більшість — 99% — самостійно подали заяву про тимчасову заборону на участь в азартних іграх. Така заборона може діяти від пів року до трьох років. Решта 1% — це люди, яких до реєстру внесли за рішенням Комісії з регулювання азартних ігор (КРАІЛ), а от через суд поки не було внесено жодної особи.
У середньому торік до реєстру щомісяця додавали близько 780 осіб — це майже втричі більше, ніж у 2023-му. Найбільше заяв надійшло у квітні, найменше — в червні. А вже за перші два місяці 2025 року до списку додали ще понад 1 700 нових осіб — у середньому 860 на місяць, що на 10% більше, ніж у попередньому році.
Попри зростання кількості заяв, експерти кажуть, що цей реєстр не відображає повної картини — багато залежних від азарту людей залишаються за кадром, зокрема ті, хто грає в онлайн-казино.
Новостворене державне агентство "ПлейСіті", яке у 2025 році замінило ліквідовану КРАІЛ, планує перезапустити реєстр на базі платформи Дія.Engine. Новий інструмент обіцяють зробити зручнішим, автоматизованим і більш ефективним — людина зможе внести себе до реєстру буквально в кілька кліків.
У 2025 році провідні ІТ-компанії України заробили понад 56 мільярдів гривень — приріст усього 1% порівняно з попереднім роком. Уперше перше місце в рейтингу посіла GlobalLogic Україна, а загалом у топ-10 залишилось сім компаній із Дія City — дві вибули з переліку.
Водночас зростає й інша проблема — ігрова залежність. Фахівці системи безоплатної правової допомоги пояснюють, як захистити себе з правової думки, якщо азартні ігри перетворюються з розваги на загрозу здоров’ю та добробуту.
У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон №2285-д про державне регулювання азартних ігор. Документ передбачає кримінальну відповідальність за нелегальне проведення азартних ігор, дозволяє відкривати гральні зали лише в готелях від трьох зірок і встановлює вікове обмеження — грати можуть лише ті, кому виповнилося 21 рік.