Меню
Соціальні мережі

19 квітня 2025 р. 19:51

Україна визволила 277 українських захисників напередодні Великодня

This article also available in English

450

Фото: Координаційний штаб  з питань поводження з військовополоненими

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

19 квітня, напередодні Великодня, відбувся один із найбільших обмінів полоненими з початку повномасштабного вторгнення. Додому повернулися 277 українських захисників і захисниць, 

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими,
із загальної кількості звільнених, 246 осіб було повернуто в межах офіційного обміну, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед тих, хто повернувся додому, — оборонці Маріуполя, військові Нацгвардії, морські піхотинці, бійці територіальної оборони, представники десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, а також Державної спеціальної служби транспорту.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Більшість звільнених — це молоді люди, народжені після 2000 року. Серед них — жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в російському полоні з травня 2022 року.
Загалом з полону вдалося повернути 268 військовослужбовців рядового та сержантського складу, а також дев’ятьох офіцерів. Вони захищали Україну в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях та в Маріуполі.

Фото: Координаційний штаб  з питань поводження з військовополоненими.

За даними штабу, це вже четвертий обмін у 2025 році та 63-й з початку повномасштабної війни. З початку року в рамках офіційних обмінів вдалося повернути 596 українців, ще 53 — звільнено поза обмінами.

Усього, за даними Координаційного штабу, з березня 2022 року з російського полону повернулися 4552 українці. Ще 529 осіб вдалося звільнити не в рамках обмінів.

Інтент вже писав як Україна повернула з російського полону 95 військових. Особливість того обміну була в тому, що додому повернулося чимало українців, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки та були "засуджені": 28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора. Серед звільнених полонених був і журналіст, правозахисник, співзасновник "Громадського радіо" та Центру прав людини Zmina Максим Буткевич. 

Ірина Глухова

Поділитися