Меню
Соціальні мережі
21 травня 2025 р. 17:02
Данія запустила другу чергу будівництва Тилігульської ВЕС на Миколаївщині
This article also available in English453
ФОТО: Група ДТЕК
Данія відправила в Україну перше обладнання для другої черги Тилігульської вітроелектростанції, яка розташована у Миколаївській області. Загальний обсяг інвестицій у проєкт становить 450 мільйонів євро.
Про це повідомила пресслужба компанії ДТЕК.
Компанія Vestas готує до відправлення перше обладнання для другої черги Тилігульської вітроелектростанції, що стане найбільшим вітроенергетичним об'єктом в Україні. Як зазначили у пресслужбі, це — історичний проєкт, який уже називають найбільшою приватною інвестицією в українську енергетику.
Обладнання виготовлено на данському заводі компанії Vestas у місті Рінгкьобінг. Його транспортування стало можливим завдяки фінансовій підтримці Експортно-інвестиційного фонду Данії. Загальний обсяг інвестицій у проєкт складає 450 мільйонів євро, з яких 370 мільйонів — це кредитне фінансування, залучене компанією ДТЕК.
Активне будівництво другої черги Тилігульської ВЕС стартує восени 2025 року і триватиме до кінця 2026-го. Після завершення вітропарк зможе постачати чисту електроенергію для близько 900 тисяч домогосподарств.
У січні 2025 року українська компанія ДТЕК уклала угоду з данською Vestas про будівництво другої черги Тилігульської вітроелектростанції на Миколаївщині.
Після початку повномасштабної війни Україна втратила більшість вітрових електростанцій, розташованих на лівому березі Херсонщини — саме вони забезпечували значну частку вітрогенерації країни. У цих умовах будівництво нових вітропарків набуло критичної важливості.
Першу чергу Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт ввели в експлуатацію у травні 2023 року. У другому кварталі 2024-го компанія ДТЕК почала будівництво другої черги, яке планує завершити наприкінці 2025 року.
Загалом ДТЕК зведе дві станції — на 500 та 65 МВт — на територіях Анатоліївської, Краснопільської й Ташинської сільрад Березанського району, загальною площею 35 тисяч гектарів. Перша черга включатиме 130 вітротурбін потужністю 3,9–6 МВт кожна, заввишки від 105 до 157 метрів. Друга черга складатиметься з 17 генераторів.