Меню
Соціальні мережі
12 травня 2025 р. 08:28
Окупанти посилили захист Криму системами протиповітряної оборони
This article also available in English388
ФОТО: BBC
Армія рф концентрує ППО в Криму, однак українські війська знищують ці системи. Через санкції та дефіцит мікроелектроніки рф має обмежені можливості для їх відновлення.
Про це повідомив речник Військово-Морських Сил ЗСУ полковник Дмитро Плетенчук.
За словами Плетенчука, Крим доволі щільно насичують системами ППО, ніж на багатьох інших ділянках, зокрема на території рф, аби втримати контроль над півостровом. Водночас українські сили регулярно знищують ці установки.
Як зазначив речник, Крим став головною ціллю для російської ППО через свою символічну й логістичну вагу. Від початку 2024 року українські військові ліквідували значну частину російських систем ППО, зокрема штаб Чорноморського флоту.
Плетенчук наголосив, що через санкції та брак мікроелектроніки у ворога обмежені ресурси для їх відновлення. Попри втрати, росія продовжує використовувати Крим для запуску дронів. Основні пускові точки — мис Чауда, Півківка та район Керчі. Як пояснив речник, це мобільні установки, які можна переміщувати, проте окупанти зазвичай діють з перевірених позицій.
Нещодавно Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс попередив, що Захід ризикує повторити стратегічні помилки, подібні до тих, що призвели до Другої світової війни, якщо продовжить вагатися у відповіді на агресію росії проти України. Особливо він наголосив на темі Криму, порівнявши мовчазне визнання його анексії з компромісом 1938 року, коли європейські лідери дозволили Гітлеру захопити Судети — крок, який Кубілюс вважає аналогом фатальної поступки британського прем'єра Чемберлена.
Тим часом у Криму вперше скасували парад до 9 травня, посилаючись на загрозу безпеці після того, як український морський дрон знищив російський винищувач Су-30. Це, за даними української розвідки, перший випадок в історії, коли безпілотник з моря збив літак. Україна офіційно заявила, що не гарантує безпеку іноземним гостям на заходах окупаційної влади. Вартість знищеного літака оцінили у 50 мільйонів доларів.