Меню
Соціальні мережі

12 травня 2025 р. 12:20

Родичі полонених в Одесі пікетували Червоний Хрест

This article also available in English

363

Фото: Оксана Грицюта

Фото: Оксана Грицюта

Рідні та друзі військових, які опинилися в російському полоні пікетували 12 травня відділення Червоного Хреста в Одесі вимагаючи від організації більшої активності щодо повернення та допомоги військовополоненим.

Як повідомили Інтенту, до мітингувальників вийшли представники Червоного Хреста й розмовляли з ними російською.

Акція сталася на розі Університетської та Торгової вулиць Одеси. 

Під час традиційної акції на підтримку військовополонених в Одесі 11 травня виступила одна з учасниць, брат якої у полоні ще з першого дня повномасштабної війни й розкритикувала дії Міжнародного Червоного Хреста, який, за її словами, не надає достатньої допомоги українським полоненим.

Жінка заявила, що члени організації відвідують та перевіряють умови утримання російських військовополонених в Україні, а умови утримання українців в російському полоні не перевіряє. Натомість умови утримання українців в полоні жахливі - військовополоненим не надають достатнього харчування та медичної допомоги. 

"До російських полонених Червоний Хрест йде, бачить умови. А до наших — ні. Там жах, відсутність медицини. Ми просимо міжнародні організації не стояти осторонь і чинити тиск на росію, щоб допустили туди спостерігачів", — процитувало жінку видання "Новини.LIVE".

Україна та росія обмінялися 6 травня військовополоненими й до України повернулися  205 наших захисників, серед яких 40 бійців Міністерства внутрішніх справ. 

Інтент вже писав як Україна повернула з російського полону 95 військових. Особливість того обміну була в тому, що додому повернулося чимало українців, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки та були "засуджені": 28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора. Серед звільнених полонених був і журналіст, правозахисник, співзасновник "Громадського радіо" та Центру прав людини Zmina Максим Буткевич. 

Фото: Оксана Грицюта

Кирило Бойко

Поділитися