Меню
Соціальні мережі

02 березня 2025 р. 18:06

В окупованому Криму активісти поширили символи українського спротиву

This article also available in English

390

Фото: Жовта Стрічка

Фото: Жовта Стрічка

У Сімферополі, Ялті та Джанкої активісти поширили проукраїнські плакати та інші символи українського опору.

Відповідні фотографії було розміщено у телеграм-каналі руху "Жовта стрічка".

"Плакати та стрічки було поширено на вулицях Сімферополя, зокрема на Сонячному провулку та вулиці Бірлік, на зупинках у Ялті та Джанкої. Якою б важкою не була ситуація, опір триватиме до повного звільнення міст, поки на центральних площах не здійметься український прапор, якого ми всі з нетерпінням чекаємо", – підписали фото активісти

"Жовта стрічка" – це рух опору українців на тимчасово окупованих Росією територіях України. Організатори руху кажуть, що кількість активістів підпілля перевищує кілька тисяч та постійно зростає. За їхніми словами, співтовариство в Криму – одне з найактивніших, особливо у Сімферополі, Ялті, Євпаторії та Феодосії, а останнім часом до них приєднуються і мешканці менших міст – Сімеїза, Балаклави.

Напередодні 26 лютого, Дня кримського спротиву, там, де окупанти намагаються стерти українську присутність, де вони бояться навіть кольорів свободи, знову з’явився синьо-жовтий стяг.

"Українські прапори замайоріли на вершині Пахкал-Кая", - повідомили активісти.

11 років тому, 26 лютого 2014 року, тисячі людей вийшли під стіни Верховної Ради Криму, щоб відстояти право півострова залишатися частиною України та протистояти російському сепаратизму. Та вже незабаром розпочалася анексія. За нею – репресії, переслідування, залякування тих, хто не прийняв окупацію. Проте боротьба не припинилася. Українці в Криму продовжують опір.

За роки анексії Криму 385 людей стали жертвами кримінального переслідування з політичних мотивів. Станом на сьогодні 240 із них перебувають у місцях несвободи.

Нещодавно в окупованому Криму російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар-мусульман. Рейди проходили у селах Джанкойського та Кіровського районів. Окупанти прийшли — Емір Куртнезіров із села Лобанове. Він є сином політичного в’язня та імама Ремзі Куртнезірова. Обшук також відбувся в будинку Рустема Мустафаєва в селі Істочне, Абібулли Смедляєва в Новокримському та Мірзаалі Тажібаєва в селі Ярке Поле. Усіх чотирьох затримали співробітники фсб. Згодом стало відомо про п’ятого затриманого — Бахтіяра Аблаєва з села Ковильне Джанкойського району.

За 2024 рік в окупованому Криму було зафіксовано 61 обшук, з яких 35 проводились у будинках кримських татар.

Олеся Ланцман

Поділитися