Меню
Соціальні мережі

06 травня 2025 р. 18:22

В Україну повернулися 205 військовополонених

This article also available in English

554

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Україна та росія обмінялися 6 травня військовополоненими й до України повернулися  205 наших захисників, серед яких 40 бійців Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених воїнів - представники Збройних Сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил териториальної оборони, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.  Додому повертаються три українських офіцери та 202 солдати та сержанти. 

Визволені Захисники обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також Захисники з гарнізону Маріуполя. 

Цей обмін - вже п'ятий цього року та 64 від початку повномасштабного вторгнення. Загалом в межах перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року визволені 4 тисячі 757 українських громадян.

Серед прапорів, які вручили полоненим після повернення, окрім прапорів України та ЗСУ був були присутні прапори 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.  

Останнього разу великий обмін провели 19 квітня - напередодні Великодня. Тоді додому повернулися 277 українських захисників і захисниць.

Також  Інтент вже писав як Україна повернула з російського полону 95 військових. Особливість того обміну була в тому, що додому повернулося чимало українців, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки та були "засуджені": 28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора. Серед звільнених полонених був і журналіст, правозахисник, співзасновник "Громадського радіо" та Центру прав людини Zmina Максим Буткевич. 

Фото:  Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Кирило Бойко

Поділитися