Меню
Соціальні мережі
17 березня 2025 р. 18:56
Охоча до території Одещини румунська сенаторка поскаржилася путіну та Трампу
This article also available in English407
Фотоколаж: Інтент
Сенаторка з Румунії Діана Шошоаке, яка відома своїми заявами, що Україна має віддати її країні деякі свої території зокрема на Одещині, поскаржилася у листах президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу та президенту росії володимиру путіну на те, що її не пустили балотуватись в президенти на батьківщині.
У листі володимиру путіну вона зокрема знов згадала території України, які, на її думку, мають належати Румунії, повідомило видання Digi24.
"Ми маємо румунські території, які незаконно утримуються Україною через несправедливий пакт Ріббентропа-Молотова, який було денонсовано, і тому ми маємо право захищати себе, румунів, на тих територіях, які ми хочемо повернути. Будь ласка, врахуйте це прохання про повернення румунською державою румунських територій у поточних переговорах щодо миру в Україні", - процитувало видання фрагмент з листа Діани Шошоаке.
У листі Дональду Трампу, сенаторка стверджувала, що демократична система у Румунії була зруйнована й вибори президента Румунії вже сфальсифіковані. Тому США мають не визнавати результати цих виборів.
Центральна виборча комісія Румунії відхилила заяву Діани Шошоаке щодо балотування на виборах президента Румунії, які мають відбутися у травні, посилаючись на рішення Конституційного суду цієї країни, яки ще у жовтні 2024 року постановив, що реєстрація кандидатури сенаторки на президентських виборах у Румунії порушує умови відбору, передбачені конституційними положеннями. Суд посилався на цінності демократії, верховенства права, поваги до Конституції, пов’язані з їх політично-військовими гарантіями, відповідно членством Румунії в ЄС і НАТО.
Тим часом Служба безпеки України на 3 роки заборонила сенаторці в'їзд в Україну.
"Політикиня пише листи путіну, в яких вихваляє повномасштабне вторгнення рф і закликає до захоплення нашої держави. Водночас Шошоаке ставить під сумнів національний суверенітет та міжнародно визнані кордони України, зокрема в її західних та південно-західних регіонах", - пояснили в СБУ.
У березні 2023 року сенаторку внесли до списку "Миротворця". Також 24 березня того ж року Міністерство закордонних справ України ініціювало накладення санкцій на румунську сенаторку Діану Шошоаке як особу, яка створює загрозу національній безпеці.