Меню
Соціальні мережі
24 квітня 2025 р. 10:51
Миколаївська міськрада: понад 70 земельних питань, зміни бюджету на 800 мільйонів та виконком без Кормишкіна
3613
Фото: Миколаївська міська рада
На 11 ранку запланована сесія Миколаївської міської ради. Відповідне розпорядження підписав міський голова Олександр Сєнкевич.
Депутатам запропонують проголосувати за 92 проєкти рішень, в порядку денному:
- Бюджетних - 4;
- Поточних - 10;
- Земельних - 78.
Зазначимо, що 13 проєктів рішень внесуть в порядок денний з голосу. Тобто ці питання ще проходять процедуру погодження або оприлюднені менше, ніж за 10 днів.
Серед проєктів рішень привертає увагу "Про внесення зміни до персонального складу виконавчого комітету Миколаївської міської ради", в якому передбачається виключити з персонального складу виконавчого комітету Миколаївської міської ради Юрія Кормишкіна.
Нагадаємо, що Юрій Кормишкін - колишній депутат Миколаївської обласної ради та чоловік екснардепки Ірини Кормишкіної, яких підозрювали у незаконному збагаченні. 14 березня колишня народна депутатка від партії "Слуга народу" Ірина Кормишкіна та її чоловік Юрій Кормишкін визнали свою провину та уклали угоду зі слідством.
Захід вкотре планують провести у дистанційному режимі у формі відеоконференції. Нагадаємо, що такий варіант ведення пленарного засідання не дає можливості виборцям бути впевненими, що кожний депутат чи депутатка голосують за той, чи інший проєкт рішення особисто.
Інтент традиційно буде вести онлайн-трансляцію пленарного засідання й розкаже про всі події у режимі реального часу.
Ігор Набатов представляє наступний проєкт рішення "Про врегулювання окремих питань у сфері публічних закупівель, в яких замовниками та учасниками закупівель виступають суб’єкти, що утворені Миколаївською міською радою".
Представник технічної служби каже, що онлайн залишилася лише 27 обранців.
Олександр Сєнкевич іронічно вітає депутатський корпус. Оголошує, що оголошується перерва в пленарному засіданні. Інформує, що про дату та час продовження сесії буде оголошено додатково.
Наступний проєкт рішення "Про затвердження рекомендацій щодо проведення обрізування крон дерев на території Миколаївської міської територіальної громади".
Перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов каже, що проєкт рішення розроблений з урахуванням норм законодавства України та Європи, а також сучасних рекомендацій.
Андрій Янтар просить підтримати проєкт рішення.
Олександр Сєнкевич каже, що проголосувало лише 27 осіб, просить доєднуватися до голосування. За 22 рішення не прийнято.
Олександр Сєнкевич просить запустити сигнальне голосування. Представник технічної служби каже, що онлайн 29 депутатів.
Наступне питання "Про затвердження розпоряджень міського голови" не підлягало оприлюдненню під час воєнного часу. За 28, рішення прийнято.
Пропав звук трансляції.
Ірина Бойченко, Тетяна Домбровська та Анатолій Петров заявили про конфлікт інтересів.
Міський голова виносить проєкт рішення на голосування. На екрані вже лише 4 особи.
Мер просить повернутися до гаджетів та взяти участь у голосуванні. За 25, рішення не прийнято.
Проєкт рішення "Про затвердження переліку об’єктів малої приватизації комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні"
Заступниця начальника управління комунального майна Миколаївської міської ради Тетяна Дмитрова повідомила, що очікуваний результат від приватизації 114 об'єктів близько 51 мільйон гривень.
Артем Ільюк пропонує прописати в проєкті рішення те, що кошти, які будуть отримати в результаті приватизації підуть на підтримку ЗСУ.
Олександр Сєнкевич пропонує це в проєкті рішення.
Тетяна Дмитрова каже, що в цьому немає потреби тому, що отримані кошти будуть розподілені депутатами на сесії.
Артем Ільюк каже, що це важливо для миколаївців.
Проєкт рішення "Про внесення зміни до персонального складу виконавчого комітету Миколаївської міської ради". За 24 голоси. В черговий раз Юрій Кормишкін залишився у складі виконкому.
Перейшли до розгляду "Про внесення змін та доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 23.02.2017 № 16/32 "Про затвердження Положень про виконавчі органи Миколаївської міської ради" (зі змінами та доповненнями)".
Начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко перерахувала зміни, які мають технічний характер.
Рішення прийнято.
Перейшли до розгляду поточних питань. Проєкт рішення "Про внесення змін до рішення Миколаївської міської ради від 08.09.2022 № 14/61 "Про затвердження списку присяжних Ленінського районного суду м. Миколаєва"" прийнято без обговорення.
Олена Кісельова каже, що не знає як це сприйняти на слух. Пряма мова: "Я чула цей речитатив, але не зрозуміла чи додали, чи забрали". Депутатка просить надати цю інформацію у порівняльній таблиці, каже, що не знає робити.
Олександр Сєнкевич виносить проєкт рішення "Про внесення змін до рішення міської ради від 19.12.2024 № 39/99 "Про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2025 рік" з рекомендаціями комісії.
За 31 рішення прийнято.
Перейшли до розгляду "Про внесення змін до рішення міської ради від 19.12.2024 № 39/99 "Про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2025 рік".
Директорка департаменту фінансів Миколаївської міської ради Віра Святелик розповіла, що перерозподіл коштів проводиться, в основному всередині департаментів.
Олена Кісельова просить переслати дані по перерозподілу коштів бюджету їй особисто після голосування, та назвати основні суми перерозподілу перед голосуванням. Питає окремо 50 мільйонів для тепловиків.
Директорка департаменту фінансів каже, що це збільшення уставного фонду та погашення кредиту та процентів по ньому.
Федір Панченко: "Чи враховані правки бюджетної комісії". Віра Святелик каже, що ні. Федір Панченко озвучує правки до проєкту рішення. Депутат зачитує не назву статей, а рядки чи код статей в бюджеті. Багато цифр, які важко сприйняти на слух.
Про внесення доповнень до рішення міської ради від 19.12.2024 № 39/98 "Про затвердження Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2025-2029 роки". Міський голова запрошує першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігоря Набатова. У чиновника проблеми з підключенням.
Федір Панченко: Просили озвучити рекомендації бюджетної комісії на сесії. Виключити все, що стосується "Миколаївкомунтранс".
Олександр Сєнкевич ставить на голосування проєкт рішення з правками бюджетної комісії.
За 32. Рішення прийнято.
Перейшли до рішення "Про внесення змін до рішення Миколаївської міської ради від 23.12.2023 № 27/9 "Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2024-2026 роки"".
За 31, рішення прийнято без обговорення.
Олена Кісельова: "Вибачте, що мене багато, але це робочий момент".
Далі депутатка ставить питання Олександру Сєнкевичу як він ставиться до викупу земельних ділянок. Пряма мова: "Чому земельні питання, які опубліковані на сайті, не проходять земельну комісію?"
Міський голова, що намагається голосувати за, але є деякі умови. На думку мера є сенс залишати земельні ділянки в оренді, а не передавати їх особам.
Олександр Сєнкевич запропонував завершити розмова, яка, на його думку, не приведе до результату. Також очільник міста нагадав, що має один голос, як депутат.
Міський голова ставить на голосування два земельних питання, які не отримали позитивного висновку комісії.
Проєкт рішення "Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, яка підлягає продажу громадянину Тріфонову Олександру Олександровичу, по вул. 10 Поздовжній, 7/1 в Інгульському районі м. Миколаєва (забудована земельна ділянка)". Не прийнято За 15.
Прєкт рішення "Про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що перебуває у приватній власності громадянина Мельника Дениса Володимировича (кадастровий номер 4810136300:05:020:0005), цільове призначення якої змінюється, по вул. Євгенія Логінова (вул. Крилова), 24 в Заводському районі м. Миколаєва (забудована земельна ділянка)" також не прийнято.
Олександр Сєнкевич пояснює в чому непорозуміння. Повторно ставить пакет, запропонований Оленою Кісельовою на голосування.
Депутатка нагадує, що просить не голосувати позитивно за цей пакет.
За 19 голосів. Пакет не прийнято.
Олена Кісельова коментує пакети рішень, які пропонувала виключити. Депутатка не коментує конкретний проєкт рішення, а надає набір аргументів взагалі. Просить колег утриматися від позитивного голосування по цім питанням.
Голова земельної комісії Олена Нестеренко каже, що цей пакет уважно опрацювали з головним архітектором. Наголошує, що комісія працювала якісно.
Олена Кісельова наполягає на своєму праві ознайомиться з проєктами рішень, які в пакеті.
Олександр Сєнкевич ставить пакет на голосування. За 19. Рішення не прийнято.
Представник технічної служби просить вивести на екран голосування по суті за перший великий пакет.
Артем Ільюк пропонує припинити трансляцію та поговорити. Пряма мова: "Я зараз вийду і на цьому все закінчиться".
Олександр Сєнкевич пропонує створити пакет рішень з 12 питань зі списку Кісельової. За 29, пакет створено. Виборці бачили лише 5 осіб.
Міський голова ставить на голосування виключення цього пакета з порядку денного. Голосів не вистачало.
Міський голова пропонує голосувати за пакет.
Перейшли до розгляду "Про передачу Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області в постійне користування земельної ділянки (кадастровий номер 4810137200:17:023:0005) по вул. Фермерській (Колгоспній), 14 у Центральному районі м. Миколаєва (забудована земельна ділянка)".
Юрій Платонов дав роз'яснення, що це тренінг центр Національної поліції. Олена Кісельова пропонує голосувати. За 28. Рішення прийнято.
Міський голова каже, що пропонує включити в пакет ті проєкти рішень, які мають позитивний висновок комісії і які не просила виключити Олена Кісельова.
За 28. Проєкт створено.
Голосування по суті. З самого початку сесії починає не вистачати депутатів, що голосують. Олександр Сєнкевич закликає доєднатися до голосування. Є 28 голосів. Проєкт рішень прийнято.
Олександр Сєнкевич пропонує сформувати пакет рішень з земельних питань.
Олена Кісельов пропонує виключити 13 питань з пакета та окремо розглянути 11 земельних питань. За словами депутатки їй потрібен час для вивчення.
Артем Ільюк: Бачите що значить по закону - ми так взагалі сесію проводити не зможемо.
Олександр Сєнкевич не реагує на репліку. Починає читати номера файлів, а не назву проєктів рішень для формування пакета.
Без двох земельних проєктів рішень, які планували включити "з голосу", порядок денний прийнятий в цілому. 31 за.
Олена Кісельова питає в якому правовому полі знаходиться рада, коли приймає рішення з земельних питань, коли немає Генерального плану та зонінгу.
Євген Юзак проінформував, що рада може приймати рішення, якщо детальний план території.
Олександр Сєнкевич пропонує сформувати пакет з проєктів рішень, які будуть додано до порядку денного "з голосу" без земельних питань.
За 29 голосів, але виборець бачить 5 осіб. Голосували по суті вже 30 обранців.
Артем Ільюк висловив думку, що неважливо встигли чи не встигли комісії розглянути питання тому, що питання тоді попадуть на наступну сесію. На думку депутата регламент винен формуватися заздалегідь як цього потребує закон та регламент ради.
Дмитро Фалько: "Згідно з законом він за добу має бути сформованим".
Олена Кисельова пропонує не включати до порядку денного ті земельні проєкти рішень, які запропоновані для включення до порядку денного з голосу.
Перейшли до обговорення порядку денного.
Олена Кісельова розповіла, що попередній порядок денний був розісланий тільки близько 18 години. Депутатка повідомила, що не мала змоги достатньо вивчити всі пункти попереднього порядку денного і запропонувала частину пунктів виключити з порядку денного. Ставить питання до секретаря ради: "Чому навіть ті питання, які вивчені та не полягають наданню у порядок денний з голосу не можуть надіслані депутатам трошки раніше, як це передбачено чинним законодавством?"
Секретар ради Дмитро Фалько пояснив, що тільки напередодні відбулося засідання земельної та бюджетної комісії. Що стосується часткового надсилання проєктів рішень, то за словами секретаря ради, багато, хто з депутатів заперечує проти такого механізму, тому, що вони плутаються.
Олександр Сєнкевич запропонував компромісний варіант, щоб розсилати проміжний варіант попереднього порядку денного з додатковими помітками.
Юрій Степанець підтримав Олену Кісельову й попросив йому також додатково відправляти матеріали до сесії. Ставить питання чому комісії скликаються за день до сесії, а не раніше. На думку депутата у цьому проблема.
Трансляція почалася із запізненням у 50 хвилин. Олександр Сєнкевич поінформував, що зареєструвалося 33 депутати й оголосив сесію відкритою.
Запізнення на 40 хвилин. Це не рекорд запізнень, але вже близько до нього. Нагадаємо, що був випадок, коли рада почала працювати майже через годину після запланованого початку заходу.
Запізнення на 20 хвилин - це далеко не рекорд міської ради. Залишайтесь з нами, інформації про скасування заходу або його перенесення немає.
Добрий день! Починаємо онлайн-трансляцію пленарного засідання сесії Миколаївської міської ради. Нагадаємо, що обранці Миколаєва зазвичай затримуються з початком роботи. Але Інтент обов'язково дочекається початку заходу та розкаже про події в режимі реального часу.